Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

12 лютого, 2005 - 00:00

Чотириноге таксі

У курортному Трускавці справжня зима. Приватні підприємці й собі раді заробити копійчину на чисельній ватазі відпочиваючих. Чи не найбільшою популярністю у гостей всесвітньо відомого курорту є прогулянки на санях, запряжених кіньми. За 40 гривень за годину — стільки коштує найдовший екскурсійний маршрут. Візники не лише ознайомлять вас з місцевими цікавинками, а й прочитають лекцію з історії міста. Власники чотирьох гужових «таксі» (приватних та тих, що належать санаторіям) мають чималий заробіток...

У Луцьку пролунав «Вечірній дзвін»

Три місяці діяла у Луцьку операція «Вечірній дзвін». Це своєрідне ноу-хау радника луцького міського голови Володимира Бєльського: проект, котрий мав на меті сприяти зменшенню заборгованості за житлово-комунальні послуги. Адже комунальні служби надають свої послуги стабільно і якісно: Луцьк чи не єдине після Києва місто в Україні, де вчасно починається опалювальний сезон, є гаряча і холодна вода. Проект телефонного оповіщення боржників спочатку мав носити назву «Комар»: адже ця комаха дзижчить так набридливо, що мусиш встати і її позбутися... Проте прижилася інша, не менш вдала: «Вечірній дзвін».

Кожного дня замість вечірньої казки кілька тисяч боржників слухали у телефонній трубці ввічливий голос, який нагадував про погашення комунальних боргів та можливість їх реструктуризувати. Кількість дзвінків відповідала сумі боргу. Якщо менше 3 тисяч гривень — один дзвінок, від 3 до 5 тисяч — два дзвінки, а ще більше — до двох вечірніх додавався один вранішній... Єдиним недоліком такої форми боротьби з боржниками стала неможливість відключення тих, хто розрахувався з містом, від акції. Але її теж вирішили. Вже за перший місяць акції було реструктуризовано боргів на 20 тисяч гривень! Це немало, бо саме у цей час не було адміністративного тиску на боржників: їх імена не ганьбили на стендах, встановлених у людних місцях (як це робили в інших містах), не викликали їхніх начальників на килимок до керівництва міськради...

Володимир Бєльський вважає, що тільки у комплексі усі заходи дали належний економічний ефект: рівень оплати лучан за житлово-комунальні послуги у місяці, коли діяв «Вечірній дзвін», стабільно становив 121, 113, 116 відсотків. І лише за період підготовки до опалювального сезону заборгованість за використані комунальні послуги скоротилася майже на 2 мільйони гривень.

У разі потреби проект «Вечірній дзвін» буде повторено, повідомляє Наталія МАЛІМОН , Волинська область.

Одружитись на добу

пропонує в День святого Валентина закоханим вінничанам Вінницька обласна молодіжна організація «Наше Поділля». Щоправда, шлюб реєструватиме не РАГС, а представники молодіжної організації. Реєстрація відбудеться у трамваї. Там же для пасажирів організують конкурси й розваги. Сісти в трамвай кохання та стати учасником акції «Зупинка для закоханих» зможе будь- хто. А на найромантичнішій міській площі з народною назвою «Париж» у День святого Валентина розтягнуть полотно довжиною дев’ять з половиною метрів для письмового зізнання в коханні. Метраж взято за назвою відомої кінострічки, повідомляє Мирослава СОКОЛОВА , Вінниця.

Газета: 
Рубрика: