Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

12 лютого, 2005 - 00:00

Джордж Робертсон: «Україна повинна бути в НАТО»

«На певному етапі в майбутньому я розглядав би Україну як члена НАТО, а також Європейського Союзу», — заявив в інтерв’ю українській службі Бі-Бі-Сі колишній генеральний секретар НАТО Джордж Робертсон. Він високо оцінив останні досягнення України на шляху інтеграції із західними інститутами. Водночас британський лорд наголосив, що ще більше зусиль слід докласти. Колишній генсек Альянсу вважає, що Президент Віктор Ющенко міг би запевнити світову спільноту «в прагненні здійснити зміни в Україні — як демократичні, так і у військовій сфері, які б зробили Україну кандидатом на членство в НАТО». «Модернізацію Збройних сил слід прискорити — хоч я віддаю належне міністрам оборони, які в минулому провели величезну роботу в цьому напрямі. Демократичні інститути слід посилити, оскільки країна повинна об’єднатися, щоб рухатися вперед», — сказав він. Джордж Робертсон висловився проти рішення України вивести війська з Іраку. «Я сподіваюся — і я це кажу дуже відверто — що українці подумають двічі, тричі, чотири рази, перед тим як виводити свої війська з Іраку. В Іраку робиться справа на користь і України, і Європи. Українці надзвичайно добре виявили себе в Іраку. І я сподіваюся, що Президент Ющенко залишить війська», — відзначив він. Джордж Робертсон отримав у четвер у Лондоні українську нагороду — Орден Ярослава Мудрого.

Готується візит Путіна в Україну

У Києві триває підготовка до візиту президента Росії Володимира Путіна, повідомив глава українського МЗС Борис Тарасюк в інтерв’ю газеті «Известия». Він зазначив, що українській стороні «треба враховувати російські інтереси в Україні й українські — в Росії». «Треба забути про часи, коли нас лякали енергетичним ембарго, і перестати розмірковувати, хто від кого залежить. Ми однаково залежимо одна від одної», — продовжив глава української дипломатії. На думку Тарасюка, європейської інтеграції України не повинен заважати Єдиний економічний простір. «Угода про ЄЕП має пройти глибокий аналіз із погляду відповідності економічним і правовим інтересам України», — зазначив міністр.

Сергій Лавров скаржиться на «подвійні стандарти»

Спроби ставити держави СНД перед вибором «або із Заходом, або з Росією» є протиприродними й небезпечними, заявляє глава МЗС РФ Сергій Лавров у статті, опублікованій учора в «Российской газете». Держави-учасники СНД мають суверенне право будувати зовнішню політику відповідно до власних національних інтересів, додав С. Лавров. «Але саме тому жодна інша держава або група країн не можуть претендувати на монопольний вплив», — заявив він. Міністр сказав у зв’язку з цим і про небезпеку застосування «подвійних стандартів». Свідчення тому, на його переконання, — реакція певних кіл в Європі та США на політичну кризу в Україні. «Ще з президентських виборів, що відбулися там, вони почали настійно надсилати сигнали про те, що Захід не визнає їхніх результатів, якщо переможе кандидат, який не влаштовує його. Коли ж підсумок виборів виявився не таким, на який вони розраховували, негайно залунали голоси про «недійсність» голосування і необхідність перегляду його результатів», — зазначив міністр.

Газета: 
Рубрика: