Кам’янець-Подільський навчить і іранців
Приїзд першої групи з 50-ти іранців до Кам’янець-Подільського військово-інженерного інституту для навчання саперній справі планується у квітні. Такий результат переговорів делегації Ісламської республіки Іран і керівництва українського ВНЗ. «Це — достойний інститут. Ми й раніше знали про його можливості. Інститут працює за міжнародним стандартом, і ми задоволені, що тут навчатимуться наші люди», — заявив на прес- конференції керівник іранської делегації полковник Берангі. «Стало відомо, що роботи з гуманітарного розмінування території цієї країни Близького Сходу практично призупинено, аж поки не підготують відповідних фахівців з міжнародними сертифікатами», — повідомив для «Дня» завідувач організаційно-контрольного відділу Кам’янець-Подільського міськвиконкому Валерій Клименко. Він зазначив, що «у військово-інженерному інституті почалася підготовка до організації побуту та харчування представників іншої культури та способу життя». Бо у планах — навчання другої та третьої груп іранців. Увага іноземців до цього ВНЗ пояснюється тим, що українські військові, які тут навчалися саперній справі, успішно виконують миротворчу місію у Південному Лівані, інших гарячих точках планети, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».
Люстрация суперечить Конституції України, вважає Віктор Медведчук
Якщо нова влада має намір влаштувати люстрацию не на словах, а на ділі, значить, вона забуває про існування Конституції України. Так прокоментував лідер СДПУ(О) Віктор Медведчук проект закону про люстрации, поданий депутатами фракцій БЮТ і «Наша Україна» в Верховну Раду, в інтерв’ю интернет-сайту «From-UA».
Досвід подібного роду, вказує В. Медведчук, був випробуваний в 50-х роках в США, а порівняно недавно — в Східній Європі. При цьому колишні дисиденти, зокрема, президент Чехії Вацлав Гавел, заперечували люстрацию. Проте, вона була проведена і привела, на думку лідера СДПУ(О), «до потоку доносів, обвинувачень, зрад», до негативного загального ефекту для суспільства, «коли стільки бруду виплеснулося на поверхню». Практика люстрации відштовхнула і багатьох її первинних прихильників, — нагадує В. Медведчук. «Досвід «полювання на відьом» або «заборони на професії» виявився загалом невдалим.
В. Медведчук висловив упевненість, що переможуть здоровий глузд і законність. «Здоровий глузд буде перебувати в рішенні спиратися на закон, на Конституцію України, на дві її статті: двадцять другу і тридцять восьму». Лідер СДПУ(О) нагадав, що стаття 22 забороняє при прийнятті нових законів звуження змісту і об’єму існуючих прав і свобод, оскільки права і свободи людини і громадянина, закріплені Конституцією, гарантуються і не можуть бути скасовані. А стаття 38 гарантує кожному громадянинові право обирати і бути вибраним до органів державної влади і місцевого самоврядування, а також те, що всі громадяни користуються рівним правом доступу до державної служби і служби в органах місцевого самоврядування. «Якщо нова влада має намір влаштувати люстрацию не на словах, а на ділі, значить, вона забуває про існування Конституції України» — уклав лідер СДПУ(О).
Допомога надійшла з Японії
27 сільських фельдшерсько-акушерських пунктів (ФАП) Житомирщини отримали нове медичне обладнання (кардіографи, стоматологічні крісла, сухожирові шафи, інгалятори тощо) завдяки уряду Японії, який надав грантову допомогу в $75 тисяч благодійному фонду «Заручники Чорнобиля» для здійснення проекту їхньої модернізації. Він виконаний в рамках японської Програми безвідплатної допомоги проектам людської безпеки «КУСАНОНЕ». Окрім згаданого гранта, Японія на двосторонній і багатосторонній основі вже надала Україні безвідплатну допомогу на загальну суму $120 мільйонів. Пацієнти ФАПів, а це передусім переселенці з уражених радіацією районів, встигли оцінити зручності нової техніки (вітчизняної за походженням), оскільки, згідно з правилами надання такої допомоги, спочатку проводиться наладка апаратури в «польових» умовах. У селі Садки, що неподалік Житомира, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні пан Кіщиро Амае офіційно передав голові ради «Заручників Чорнобиля» Володимиру Киричанському повний перелік обладнання. Як розповіла «Дню» заступник директора названого фонду Євгенія Дончева, консультували житомирян щодо можливостей отримання гранту їхні давні партнери з японської благодійної організації «Чорнобиль — Тюбу» (місто Нагоя), представники якої також були присутні на церемонії. До речі, тільки на поточний рік за сприяння цієї організації фонд матиме можливість отримати від інших японських структур допомогу для «чорнобильців» (пожежників, інвалідів, ліквідаторів) на суму, еквівалентну $54 тисячам, що буде зовсім не зайвим для людей, які постраждали від катастрофи тисячоліття і яких на Житомирщині чи не найбільше в Україні, повідомляє Валерій КОСТЮКЕВИЧ, «День».
Не до тріумфів...
Телеканал «1+1» не братиме цього року участі у конкурсі «Телетріумф» і вважає недоцільним його проведення на даному етапі, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прес- службу телеканалу. У переданому в агентство коментарі генерального продюсера «1+1» Володимира Оселедчика, зокрема, зазначено: «Нам би не хотілося, щоб у цьому нашому рішенні вбачали певний демарш телеканалу стосовно Нацради (з питань телебачення і радіомовлення, яка і заснувала премію в грудні 2000 року. — Ред. ). Просто ми переконані: минулий 2004 рік був надто неоднозначним для телевізійників, а відтак, усе те що відбувалося у вітчизняному телеефірі, вельми далеке від поняття «телетріумф». В. Оселедчик також висловив думку про недоцільність проведення цього року «Телетріумфу» (церемонію нагородження лауреатів намічено провести орієнтовно 15 квітня). «На наш погляд, цього року було б правильніше у принципі утриматися від проведення конкурсу. Цю позицію ми виклали членам Національної ради, з якими спілкувалися з цього приводу», — говориться в коментарі. Цю думку керівництва компанії поділяє більшість ведучих і журналістів телеканалу, відзначає прес-служба «1+1». Нагадаємо, що на торішньому «Телетріумфі» телекомпанія стала переможцем у трьох номінаціях («дитяча програма», «ток-шоу» і «режисер»).