Перейменування адміністрації президента України на Секретаріат, по ідеї, означало й зміну функцій цієї структури. Незабаром із новими функціями та завданнями перепрофільованого відомства зможуть ознайомитися всі бажаючі. Президент України Віктор Ющенко підписав документи, що стосуються структури держсекретаріату, і передав їх для опублікування в пресі. А поки що про нову суть президентського відомства розповів його голова, держсекретар Олександр Зінченко. У ході своєї поїздки по західних регіонах О. Зінченко відмітив, що держсекретаріат передасть роботу з правоохоронними органами, яка раніше входила в обов’язки адміністрації Президента, Раді національної безпеки й оборони. «Нехай усі ці речі концентруються там», — сказав він. Окрім того, держсекретар відмітив, що, на відміну від АП, держсекретаріат «не буде так ретельно адмініструвати, так детально стежити за міністерством іноземних справ».
За словами керівника нового відомства, основні функції держсекретаріату включають у себе роботу над спектром речей, які входять в ідеологію політики держави, в тому числі — відстеження статистики за допомогою загальнонаціонального моніторингу соціального благополуччя населення і тенденцій розвитку можливих ускладнень і ризиків. Як передає слова О. Зінченка Інтерфакс-Україна, держсекретаріат також повинен здійснювати інтегруючу роль, об’єднувати всі державні інституції, займатися «вихованням кадрів нової якості». О. Зінченко уточнив, що стосовно кадрової політики «йдеться не про тотальний тиск адміністративної машини на всі інструменти держави, а про те, щоб вийти на узагальнення всіх процесів, які відбуваються в кожному регіоні, кожному районі та в центрі».
Головним завданням держсекретаріату О. Зінченко назвав необхідність «забезпечити виконання Президентом професійних обов’язків». За його словами, до сфери роботи очолюваної ним структури входитимуть також робота з указами, співпраця з парламентом, робота з регіональним керівництвом.
Мабуть, держсекретар налаштований оптимістично, оскільки вже зараз висловив упевненість у тому, що нинішній Президент України Віктор Ющенко займатиме свій пост «як мінімум 10 років» (тобто два терміни підряд). Для «максимуму» доведеться знову змінювати Конституцію. Якщо йдеться про третій термін, то, мабуть, держсекретар погарячкував. Потрібно дати співгромадянам ще трохи порадуватися і вільно подихати повітрям демократії. Адже суспільство щойно «відбилося» від третього терміну...