Згідно з даними Українського центру грипу, в жодному з 10 контрольних міст епідемічний поріг не перевищено. На даний момент по 10 контрольних містах, які виступають «індикаторами» епідеміологічної ситуації по Україні, та зокрема в місті Києві реєструється сезонний, характерний для цієї пори року рівень захворюваності на грип та ГРІ. За даними Київської СЕС, кількість захворювань на ГРВІ на 48-му тижні (22 — 28 листопада) складала: у 2001р. — 19 509 осіб, 2002 р. — 18 568 осіб, 2003 р. — 19 201 особа, 2004 р. — 18 013 осіб.
У той же час спостерігається незначне поступове підвищення захворюваності за рахунок ГРВІ: рівень захворюваності в цілому збільшився на 4,8%. Найбільш суттєвим було зростання захворюваності серед дітей 7 — 14 років (5,5%).
Фахівці виділяють наступні методи профілактики грипу: повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді, загартування, вживання загальнозміцнюючих та тонізуючо-імуномодулюючих препаратів та препаратів цілеспрямованої імуностимулюючої дії. Зазвичай захворювання починається гостро, з проявів загальної інтоксикації (озноб, відчуття жару, сильний головний біль, біль у очах). Хворого турбують загальна слабкість, ломота в попереку, крижах, суглобах, м’язовий біль, гіперестезія шкіри, порушується сон. Уже в перші години температура тіла сягає 39-40°С, утримується на такому рівні дві- три доби та в подальшому знижується. Проте, якщо в подальшому розвивається друга хвиля гарячки або ж вона триває довше п’яти-семи діб, це свідчить про розвиток бактеріальних ускладнень. Вже на другу добу хвороби з’являється сухий кашель, починає турбувати біль за грудиною, саднить. На третю-п’яту добу кашель м’якшає, з’являється незначна кількість слизового мокротиння. Носове дихання порушене через набряк слизової оболонки.
Смертність від грипу в останні десятиліття надзвичайно низька. Однак, зважаючи на підвищений ризик смерті в осіб похилого віку та проблему глобального «постаріння» людської популяції, поява чергового нового підтипу може призвести до тяжких наслідків з високою летальністю. Одним з найефективніших заходів профілактики є імунізація. За оперативними даними МОЗ України станом на 29.11.2004 р. в цілому по Україні імунізацією охоплено 376 020 осіб, в тому числі 37,1% за рахунок місцевих бюджетів, 51,4% — за кошти державних підприємств, 11,5% — за кошти громадян, повідомляє likar.info.