* Верховний представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та безпеки Хав'єр Солана заявив, що чим швидше буде визначено дату виборів, тим буде краще для України з політичних і економічних причин. Він зазначив, що рішення про проведення нових виборів президента або повторного голосування у другому турі залежатиме від вердикту Верховного Суду. Солана також сказав, що вважає малоймовірним рішення Суду про визнання виборів, що відбулися, дійсними. Солана наголосив, що Європейський Союз, беручи участь у переговорах між сторонами конфлікту, захищає демократичні процеси в Україні, а не стає на бік того або іншого кандидата. Він також зауважив, що в наступних виборах, незалежно від того, чи буде переголосування або нові вибори, мають взяти участь обидва кандидати, котрі брали участь у попередніх виборах.
* Криза в Україні є проблемою демократії, а не конфліктом між Заходом і Сходом, заявив Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер. «Проблема полягає в тому, щоб в українського народу було право на демократію», — додав Генсек, наголосивши на необхідності територіальної цілісності країни. «Для блоку НАТО життєво важливі демократичне майбутнє й територіальна цілісність України», — зазначив Схеффер. Він також акцентував на необхідності несилового розв'язання кризи і поваги до юридичних механізмів виходу з ситуації.
* Міністр закордонних справ ФРН Йошка Фішер висловився за переголосування другого туру президентських виборів в Україні. «Повторення другого туру виборів за умови міжнародного контролю» є найкращим виходом, заявив Фішер, зазначивши, що є можливість зробити це найближчим часом. Раніше канцлер ФРН Герхард Шредер заявив, що єдиним виходом із кризової ситуації, що склалася в Україні, є організація нових президентських виборів. «Справжня воля українського народу може бути виражена тільки в ході проведених без маніпуляцій виборів», — сказав він.
* Європейський парламент закликав Україну провести переголосування другого туру президентських виборів за участю двох основних кандидатів і розв'язати кризу, що склалася, демократичним шляхом. Таку саму позицію висловили представники Єврокомісії та Ради міністрів ЄС. Європарламент категорично засудив фальсифікації на виборах. «Через фальсифікації вибори не можуть бути дійсними. Саме тому ми не визнаємо ці вибори», — сказав голова комітету Європарламенту із зовнішніх відносин Ельмар Брок. Комісар ЄС з питань зовнішніх відносин Беніта Ферреро-Вальднер заявила, що весь Євросоюз не визнає результати виборів, а Єврокомісія надасть Україні підтримку в проведенні повторного голосування. У свою чергу Президент України Леонід Кучма в ході учорашньої зустрічі з депутатами Європарламенту заявив, що хотів би бачити з боку європейських парламентаріїв сприяння у розв'язанні ситуації в Україні, а не «розпалювання пристрастей», яке може призвести до її загострення.
* Президент Чехії Вацлав Клаус вважає, що вотум недовіри уряду може порушити стабільність у країні. За його словами, в результаті на Україні не буде ані президента, ані уряду. Президент Чехії закликав українських політиків утриматися від різких рішень. Він також висловився за повторення другого туру президентських виборів в Україні.