Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

2 грудня, 2004 - 00:00

Альтернативна думка спостерігачів

Троє іноземних спостерігачів зі США звернулися з відкритим листом до членів Верховного Суду України. Директор Американського центру демократії Рейчел Еренфелд, історик Джон В. Свейлз III і колишній директор цільової групи з питань тероризму та нетрадиційної війни Конгресу США Йозеф Боданськи заявляють, що «приголомшені описом ситуації в Україні як західними політичними діячами, так і ЗМІ». «Президентські вибори, будучи недосконалими, як і всі вибори, були вільними, справедливими й законними, і мають бути визнані такими», — стверджують спостерігачі. «Все свідчило на користь добре фінансованої попередньої підготовки до «спонтанного» прояву люті лідерами опозиції та їхніми прибічниками. Дії, які ми спостерігали, поряд з наступною громадянською непокорою, видаються нам заздалегідь запланованим прагненням захоплення влади недемократичним шляхом», — мовиться в заяві трьох спостерігачів.

На Філіппінах чекають нового шторму

Кількість загиблих внаслідок оповзнів і повеней на сході Філіппін вже сягнула 500, понад 200 осіб вважають зниклими безвісти. Найбільше постраждала від удару стихії провінція Кесон. Армія допомагає евакуювати людей. Доставку медикаментів і продовольства ускладнюють метеоумови, зруйновані повенями транспортні комунікації і мости. За прогнозами синоптиків, на Філіппіни в найближчі дві доби обрушиться новий потужний шторм Нанмадол. За попередніми прогнозами, він може досягнути узбережжя вже в п’ятницю, повідомляє РІА «Новости».

ООН хоче реформ

Організація Об’єднаних Націй оприлюднила доповідь, що містить пропозиції про реформи, які аналітики вже називають найрадикальнішими за весь час існування ООН. Рішення про те, чи здійснять ці реформи, планується прийняти наступного року. У документі йдеться, що Рада Безпеки ООН мусить частіше схвалювати пропозиції про застосування сили для запобігання загрозам, пов’язаним із воєнними діями. Також пропонується частіше застосовувати силу в гуманітарних цілях: наприклад, у тому разі, коли держава не в змозі захистити своїх громадян або запобігти геноциду. Ще одна пропозиція — збільшити кількість країн-членів Ради Безпеки ООН з 15 до 24 і досягти того, щоб ця структура адекватніше репрезентувала сучасний світ. Доповідь також рекомендує чіткіше визначити, в яких випадках РБ ООН має санкціонувати застосування сили, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Президент Сербії уникнув замаху

Президент Сербії Борис Тадич не постраждав внаслідок інциденту, який його прес-служба назвала можливою спробою замаху на його життя. У вівторок увечері в Белграді в кортеж президента «кілька разів намагався врізатися» чорний автомобіль «Ауді», однак шлях йому перегородила одна з машин супроводження президента. «Ауді» вдалося втекти з місця події. Тадич став президентом Сербії у червні цього року. Він же очолив прозахідну демократичну партію, попереднього лідера якої — Зорана Джинджича — убив снайпер у березні 2003 року. За кілька тижнів до вбивства Джинджича в його кортеж, який їхав однією з магістралей Белграда, намагався врізатися автомобіль. Тадич є одним з найпопулярніших політиків у Сербії. Але його недолюблюють націоналісти за прозахідні погляди та заклики до екстрадиції в Гаагу видатних сербських діячів, підозрюваних у скоєнні воєнних злочинів, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Газета: 
Рубрика: