Президент Путін вітає Януковича... На Заході, переляканому картиною громадянського протесту у Києві і драматичної конфронтації, зростає хор голосів iз обвинуваченнями у фальсифікації результатів виборів... Те, що чується з Вашингтона з приводу подій на Україні, можна однозначно вважати підтримкою кандидата від опозиції Ющенка. Інакше кажучи, політична та геополітична лінія конфлікту проходить далеко на Схід і далеко на Захід... Для багатьох європейців цей новий конфлікт між Сходом та Заходом... став несподіванкою... Вони безтурботно та зневажливо поставилися до... України як до країни, яка має ключове значення. А потім вони так часто говорили про стратегічне партнерство з Росією, що виявилися одурманеними цим...
Німеччина, 25 листопада 2004
Можливо, Україна — далека від нас країна, про яку європейці знають мало і ще менше хочуть знати. Однак відвертатися від неї було б неправильно... Говорити про те, що всі розбіжності групуються навколо різних поглядів на місце країни у світі, було б дуже спрощено... Однак це не зупинило Москву, яка єдина привітала Януковича з перемогою. Цей факт не може не непокоїти... Українцям самим треба знайти мирне рішення, однак західна демократія повинна їх у цьому підтримати і не думати про те, що в Європі знову доведеться опускати завісу «холодної війни».
24 листопада 2004
Що дали українцям тисячі міжнародних спостерігачів за ходом виборів? Що дало українцям обурення західної громадськості та політиків? Те саме, що й кілька тижнів тому білорусам, коли вони «обирали» Лукашенка своїм довічним диктатором. Хіба щось змінить невизнання результатів виборів у чергових містах України? Швидше за все, ні. Такий самий ефект принесе можливе невизнання результатів виборів Європейським Союзом. Розрив дипломатичних відносин iз Україною? Введення економічних санкцій? На це у Європи не вистачить сміливості. Що тепер чекає на Україну? Чи є шанс на безкровну революцію та перехід влади до рук опозиції, як це нещодавно відбулося у Грузії? Мабуть, немає. Швидше, київський майдан Незалежності перетвориться на другий Тяньаньмень.
24 листопада 2004
Ні багатотисячні мітинги протесту, ані західні лідери не переконали офіційний Київ відмовитися від оголошення прем’єра Віктора Януковича переможцем президентських виборів. Опозиція у відповідь закликала до загальнонаціонального страйку, а Вашингтон оголосив, що не визнає Януковича законно обраним президентом... У очікуваній сутичці з «вулицею» шанси влади мають переконливiший вигляд ... А один із учасників кампанії Ющенка вважає, що опозиція втратила шанс взяти владу, відмовившись штурмувати президентську адміністрацію увечері у вівторок.
Сотні тисяч людей, які зібралися на мітинги у Києві та інших великих містах країни, не хочуть, щоб їхню перемогу було віднято у них тими, хто організовує вибори, віддаючи данину моді, але ніяк не може позбутися старої звички підганяти результат на власний розсуд. Бідолашні європейці, яким доводиться приховувати свою заклопотаність!.. Окрім долі українців, питання стоїть про організацію усього європейського континенту... Інакше кажучи, чи потрібна нам Європа, поділена на сфери впливу, як у часи «холодної війни»... Відповідь на це запитання й поставлена сьогодні на карту у Києві.
25 листопада 2004
Криза, що вибухнула на Україні,.. вже не обмежується напруженою обстановкою у Києві. Ситуація вийшла за межі колишньої радянської республіки та прямо загрожує відносинам Європейського Союзу та Росії. Втім, схоже, відкривається можливість знаходження компромісного рішення... завдяки енергійному тиску з боку ЄС та США... І базуватися таке рішення має на положенні, що неможливо нав’язувати громадянам країни президента, що переміг внаслідок фальсифікації при підрахунку голосів. Для вирішення ситуації відкриті два шляхи: незалежна перевірка результатів голосування, або його повторення. Останній із варіантів видається найкращою можливістю допомогти українцям націлитися на демократію й вийти з глухого кута...
25 листопада 2004