Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / КУЛЬТУРА

11 листопада, 2004 - 00:00

«Золотий глобус»: немає таких номінацій...

У вівторок Голівудська асоціація іноземної преси оголосила, що два найскандальніші фільми 2004 року — «Страсті Христові» і «Фаренгейт 9/11» — не зможуть брати участь у боротьбі за премію «Золотий глобус», передає Lenta.ru з посиланням на агентство Reuters. Фільм Майкла Мура «Фаренгейт 9/11», що критикує боротьбу президента США Джорджа Буша з тероризмом і війну в Іраку, не братиме участі у конкурсі, оскільки «Золотий глобус» у номінації «документальне кіно» не вручається. Актори ж у картині Мела Гібсона «Страсті Христові», які у відвертих подробицях описують останній день життя Ісуса, розмовляють латинською й арамейською мовами. Це позбавляє її права участі у номінації «кращий художній фільм», але вона може потрапити у номінацію «кращий фільм іноземною мовою». «Прикро, але ми не можемо змінювати правила посеред дистанції», — заявив глава ради директорів асоціації Лоурі Мастерсон.

62-а щорічна церемонія вручення премії «Золотий глобус» відбудеться 15 січня 2005 року у готелі Beverly Hilton і транслюватиметься в прямому ефірі телеканалу NBC. «Золотий глобус» традиційно вважається генеральною репетицією «Оскара», і голосування членів Американської кіноакадемії припиняється з початком прямої трансляції церемонії нагородження преміями асоціації іноземної преси. Питання про те, чи братимуть участь у боротьбі за «Оскар» фільми Мура і Гібсона, є однією з основних інтриг навколо премій Американської кіноакадемії, чергове вручення яких відбудеться 27 лютого 2005 року.

Хто впливає на мистецтво

Британський журнал Art Review опублікував список найвпливовіших діячів мистецтва нашого часу. До списку увійшли колекціонери, власники та керівники галерей і меценати, повідомляють Подробності.ua. Очолив список Ларрі Гагосян — власник п’яти художніх галерей: однієї у Беверлі-Хіллз, двох у Нью-Йорку і двох у Лондоні. На другому місці опинився Глен Лоурі — директор музею Сучасного мистецтва у Нью-Йорку і власник найбільшої у світі колекції сучасного мистецтва. Укладачі рейтингу включили до списку людей, які своїми ідеями та фінансовими вливаннями вплинули на світ мистецтва. У той же час редактор журналу Art Review Ребекка Вілсон підкреслила, що укладачі керувалися не тільки масштабом колекцій та їхньою ціною. Зокрема, велику роль зіграла участь людей у благодійності.

Віктор Пелевін написав книжку за перевертня

У вівторок з друку вийшла нова книга російського письменника Віктора Пелевіна «Священная книга оборотня». У прес-релізі видавництва, який цитує NEWSru.com, наводиться цитата самого письменника: «Усе, що я хотів сказати журналістам, я сказав... у цій книзі». Книга обсягом 384 сторінки вийшла у видавництві «Ексмо» у серії «Сучасна проза». В комплект до книги додається компакт-диск із улюбленими мелодіями Віктора Пелевіна. Попередня книга Пелевіна «DПП (NN)» («Dиалектика Переходного периода (из Nиоткуда в Nикуда)») яку випущено рік тому, а «Generation П», що вийшла до неї — на початку 1999 року. Тривалий період мовчання Пелевін пояснював тим, що «для письменника важливо не тільки писати — але й не писати». Твори Пелевіна удостоєні багатьох літературних премій: його нагороджено як письменника-фантаста премією «Велике кільце»; як сатирика — премією імені Ріхарда Шенфельда (Гамбурзьким культурним центром); як «творець малої форми» — малою Букеровською премією; як кращого іноземного письменника — у Зальцбурзі премією «Ноніно».

Газета: 
Рубрика: