Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

6 листопада, 2004 - 00:00

Американці навчають, як отримувати контракти

Посольство США в Україні проводить у Києві 4 — 5 листопада семінар для українських компаній, зацікавлених в участі в конкурсі на отримання контрактів американського уряду за програмою відновлення Іраку. Як повідомляється в прес-релізі посольства, в рамках семінару фахівці міністерства оборони США ознайомлять його учасників з механізмами та правилами отримання контрактів. Серед висвітлюваних тем: діючі контракти США в Іраку, майбутні контрактні можливості, процес подання заявки на отримання контракту, конкурсний відбір підрядників, надання контракту, поради щодо оформлення успішної заявки. У роботі семінару беруть участь понад 50 приватних українських компаній. Як заявив посол США в Україні Джон Гербст у своєму зверненні до учасників семінару, «Україна була і залишається одним із незмінних союзників Америки як у всесвітній війні проти тероризму, так і в операції «Стійка свобода», надаючи війська та ресурси».

Баррозу представив новий склад Єврокомісії

Обраний голова Європейської комісії Жозе Мануел Дурау Баррозу заявив, що підготував нову команду кандидатів на посади комісарів, до якої увійшов і міністр закордонних справ Італії Франко Фраттіні. Він замінив Рокко Буттільоне як кандидат на посаду комісара в справах юстиції, свободи та безпеки, повідомляє Бі-Бі-Сі. Буттільоне зняв свою кандидатуру після того, як депутати Європарламенту висловили обурення його поглядами на гомосексуалізм і на роль жінок у суспільстві. Баррозу довелося відкликати спочатку запропоновану ним команду кандидатів через те, що євродепутати пригрозили накласти вето на весь склад, якщо в ньому залишиться Буттільоне. Вони не мають права відхиляти окремі кандидатури.

Парламент Чечні оберуть через рік

Парламентські вибори у Чечні можуть відбутися в жовтні 2005 року, заявив президент республіки Алу Алханов. Він особливо наголосив, що парламентські вибори «є дуже важливим етапом у повному врегулюванні ситуації в Чечні, і до них необхідно дуже ретельно підготуватися». Чечня — єдиний суб’єкт Російської Федерації, який поки що живе без обраного народом представницького органу, зазначає Бі-Бі-Сі. Президентські вибори в республіці відбулися в серпні. В умовах відсутності реальної альтернативи перемогу на них здобув колишній міністр внутрішніх справ Алу Алханов, який користувався підтримкою Кремля. На конференції з прав людини у Грозному наприкінці вересня Алханов сказав, що поборотися за депутатські мандати зможуть «всі здорові сили суспільства». Поки що залишається відкритим питання, чи допустять до участі у виборах прихильників незалежності Чечні.

Нас буде дев’ять мільярдів?

Населення нашої планети стабілізується на рівні 9 млрд. людей у 2300 році, якщо середня народжуваність у світі скоротиться до двох дітей на кожну жінку. Про це сказано в демографічній доповіді ООН, поширеній у Нью- Йорку. У документі зазначено, що нині населення Землі становить 6,3 млрд. людей, повідомляє Інтерфакс. При цьому демографи застерігають, що будь-яке перевищення згаданого середнього рівня народжуваності може призвести до збільшення чисельності жителів планети у 2300 році до 36,4 млрд. людей та викликати непередбачувані наслідки. А якщо середній показник збережеться на нинішньому рівні — 2,7 дитини на кожну жінку, то до 2100 року буде 44 млрд. землян, у 2150 — 244 млрд. і 1,34 трлн. у 2300-му. У доповіді також мовиться, що середня тривалість життя людей продовжує збільшуватися, і 2300 року цей показник становитиме 95 років, а в Японії навіть сягне 106 років.

Посольство Швейцарії уточнює

Минулого тижня в деяких українських засобах масової інформації було опубліковано матеріал стосовно можливості в’їзду до Швейцарії за наявності шенгенської візи. Цей матеріал не повністю відповідає дійсності, заявило посольство Швейцарії в Україні. Посольство підкреслює, що для в’їзду на територію Швейцарії, як і раніше, потрібна швейцарська віза. Всю необхідну інформацію можна отримати на вебсторінці посольства (www.eda.admin.ch/kiev). 26 жовтня в Люксембурзі було підписано другу серію двосторонніх угод між Швейцарією та Європейським Союзом, які передбачають, зокрема, входження Швейцарії до Шенгенського простору. Однак ці угоди ще не набули чинності, оскільки мають бути ратифіковані обома сторонами, зазначили в посольстві.

Від Путіна вимагають не «роздавати» Росію

Депутати Сахалінської обласної думи зажадали провести розслідування обставин щодо підготовки угоди про територіальні поступки Китаю і відмовитися від його ратифікації. Про це йдеться в проекті звернення до президента Росії Ради безпеки й обох палат російського парламенту. Разом з тим депутати все ж таки закликають президента Росії у жодному разі не допустити передачі Японії Курильських островів. У зверненні висувається пропозиція президенту, щоб він «відмовився від антиконституційного російсько-японського плану дій». За даними «Независимой газеты», звернення сахалінських депутатів поширюють не тільки в Сахалінській області, а й в інших далекосхідних регіонах. Проти передачі островів комуністи Хабаровська влаштовують мітинги в центрі міста. Серед населення проводиться збір підписів із протестом до Держдуми і Ради Російської Федерації. Цього тижня повноважний представник президента в Далекосхідному федеральному окрузі Костянтин Пуліковський зустрівся в Москві із Володимиром Путіним. Президент остаточно заявив, що «в прикордонному питанні обох держав поставлена крапка». Активно до проблеми підключаються російські ЗМІ. Скандал, який розгорівся в далекосхідних регіонах, поставив президента в доволі незручне становище, що може негативно вплинути на його авторитет.

Талібам допомагають союзники США?

Терористичний рух «Талібан» продовжує отримувати кошти від країн Перської затоки, які вважаються союзниками Америки. Зокрема, гроші надходять від Кувейту, Саудівської Аравії та Об’єднаних Арабських Еміратів. Як повідомляє газета «World Tribune», протягом останніх двох тижнів лідер талібів Мулла Мохамед Омар відвідав ці країни. Представники адміністрації США відзначають, що країни, які входять до Ради співпраці країн Перської затоки, останнім часом посилили контакти з Вашингтоном і намагались запобігти фінансуванню «Аль-Каїди» та «Талібану». Однак кувейтські офіційні особи зізнались, що окремі благодійні фонди порушують закон та передають гроші терористам. Окрім того, в Пентагоні вважають, що Мулла Омар втратив свій авторитет командира після того, як таліби не змогли зірвати президентські вибори в Афганістані. Хоча він усе одно залишається лідером серед талібів.

Газета: 
Рубрика: