Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Якiсть — прiоритет цивiлiзацiї

21 жовтня, 2004 - 00:00

«Якість життя повинна стати головним пріоритетом світової цивілізації, а в кожній окремій країні — пріоритетом національної політики», — наголосив голова Держспоживстандарту України Леонід Школьник, відкриваючи науково-практичний семінар «Сучасні підходи удосконалення бізнесу та адміністрування», що проходить у Києві. Його учасниками є провідні фахівці з якості малих та середніх підприємств, організацій та установ з усіх регіонів України.
     Про високий рівень заходу свідчить той факт, що до столиці України прибув один з найвідоміших у світі фахівців у сфері якості, почесний член Європейської організації якості, віце-президент Міжнародної академії якості Тіто Конті (Італія). Виступаючи перед учасниками семінару, він наголосив на актуальності об’єднання зусиль міжнародних організацій в галузі стандартизації, підкресливши, що нинішній рівень міжнародної стандартизації ще недостатній для того, щоб захистити споживачів. Тіто Конті зазначив, що в умовах глобалізації необхідно мати стандарти в усіх галузях, проте вони є тільки засобом (регулятивами) й попередньою умовою, яка дає можливість підприємцям, корпораціям, організаціям співпрацювати. «Бізнесмени, — відзначив пан Конті, — часто зосереджують свою увагу на засобах і забувають про мету. Адже саме якість на сьогодні є тією пріоритетною цінністю, яка виступає найважливішим інструментом для економік, що змагаються за своє місце у світі».
     Підсумком семінару стало надання представникам вітчизняних підприємств нового комплексного інструменту для вдосконалення ділової діяльності та адміністрування, оптимізації системи процесів створення цінностей для споживачів задля досягнення світового рівня конкурентоспроможності. Переорієнтування державної системи на людину як споживача, забезпечення з боку держави високого правового рівня захисту прав, наданих їй Конституцією України, — це складові державної політики, взяті на озброєння чинним урядом, повідомляє прес-служба Держспоживстандарту.
     Голова Держспоживстандарту навів приклад європейської моделі ділової досконалості, у якій відображено критерії для оцінки досягнутого прогресу: задоволення споживачів стоїть на першому місці й займає 20%, випереджаючи такі чинники, як ділові результати, процеси, лідерство тощо. Сьогодні національні виробники, котрі вийшли зі своєю продукцією на міжнародні ринки, знають, що без впровадження систем управління якістю неможливо знайти торгового партнера, а тим більше — завоювати міжнародні ринки збуту.
     Л.Школьник також повідомив на семінарі, що 14 жовтня Президент України Леонід Кучма підписав два важливi розпорядження, спрямованi на підвищення якості та конкурентоспроможності вітчизняної продукції, забезпечення захисту інтересів споживачів. Згідно з розпорядженням «Про підтримку проведення Європейського тижня якості в Україні», відтепер ця акція проводитиметься щорічно протягом другого тижня листопада. Виконання іншого розпорядження — «Про підтримку проведення Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) — 100 кращих товарів України» покладено на Держспоживстандарт. Проведення обох заходів Президент України взяв під свій патронат.

Газета: 
Рубрика: