Учора журналісти змогли на власні очі побачити, де друкуються виборчі бюлетені: глава Центрвиборчкому Сергій Ківалов дав прес-конференцію безпосередньо на ГП «Поліграфкомбінат «Україна». Голова ЦВК висловив упевненість у високій якості «головної продукції виборчого процесу, що виготовляється на цьому підприємстві»: «Тут практично виключена підробка бюлетенів. Я переконаний, що бюлетені для таємного голосування знаходяться на хорошому підприємстві й друкуються відповідно до наших домовленостей і постанов», — заявив представникам мас-медіа С. Ківалов.
Директор поліграфкомбінату «Україна» Анатолій Шевчук ознайомив представників ЗМІ з виглядом бюлетенів і деякими явними засобами їхнього захисту (всього бюлетені для виборів президента України матимуть, як уже повідомлялося, 12 ступенів захисту). За словами А. Шевчука, сьогодні й «Україна», й банкнотно-монетна фабрика банкнотно-монетного двору НБУ друкують бюлетені згідно з дизайном, розробленим на «Україні» та з системами захисту, над якими працював Держзнак Міністерства фінансів. Банкнотно-монетна фабрика друкує бюлетені для 1—113 виборчих округів, поліграфкомбінат «Україна» — для 114—225.
Глава ЦВК Сергій Ківалов також зазначив, що кожний громадянин на виборчій дільниці сам вирішуватиме, яким чином складати свій бюлетень у зв’язку з його великим розміром, щоб він увійшов до урни й не розгорнувся там. За словами С. Ківалова, процес виготовлення прозорих урн для голосування ще повністю не завершено, але перша їхня партія вже відправлена в майже 70 держав, де голосуватимуть громадяни України.
Що ж до тих, кому призначається нинішня продукція «України», то практично всі списки виборців на дільницях, повідомив С. Ківалов, уже складені, а відкріплювальнi талони відправлені в регіони ще тиждень тому. Контрольний примірник списків виборців міститься в ЦВК. Після президентських виборів Центрвиборчком, за словами його глави, розпочне роботу над формуванням Єдиного реєстру виборців, яку планується закінчити до парламентських виборів 2006 року. На сьогоднішній день, зауважив С. Ківалов, відсутність єдиного реєстру є «найвужчим місцем у роботі ЦВК», цитує УНІАН.