Хронометраж ЗМI
За 38 днів до виборів усе більше уваги приділяється моніторингові ЗМІ. Так, учора в столиці відбулась експертна зустріч на тему: «Проблеми медіа напередодні виборів: засіб інформування чи політичний інструмент?», ініційована Центром Разумкова й Академією української преси. Учасники дискусії обговорили тенденції політичних новин українських телекомпаній в контексті виборів, а також політичної реклами на ТБ. Остання, за словами експертів, цими тижнями суттєво посилилася. Крім цього, організатори заходу представили до розгляду контент-аналіз вітчизняної періодичної преси за місяць, що минув.
На думку керівника проекту, соціолога Наталі Костенко, сама структура українських телевізійних новин за минулий місяць не змінилась, лише стала зосередженiшою на внутрішньополітичних новинах. У кількісному відношенні цей показник становить одну третину від усіх новин. Причому кожні два з п’яти новинних повідомлень, як зазначила пані Костенко, мають негативний підтекст. І лише одне інформаційне повідомлення із десяти піддається двосторонній оцінці. Учасники засідання помітили й ряд інших моментів, серед яких — ігнорування більшістю телеканалів експертної оцінки різних фактів, відсутність посилання на джерела інформації.
Особливістю другого місяця передвиборної кампанії, як зазначають експерти, є значна частка повідомлень антирекламного характеру. Проте варто зазначити, що загальна кількість інформації про «головних кандидатів» останнім часом зменшилась на користь їхніх «другорядних» колег.
Два кандидати хочуть змагатися ідеями
Кандидати на посаду президента Віктор Ющенко й Анатолій Кінах підписали угоду про чесні вибори, в якій домовилися об’єднати зусилля в організації загального контролю ходу виборів, забезпечити координовані дії при виявленні порушень закону або провокацій — передає прес-служба В. Ющенка. Кандидати також домовилися налагодити взаємодію членів виборчкомів і офіційних спостерігачів, здійснювати координацію при забезпеченні контролю за порядком голосування на дільницях, обмінюватися інформацією про результати паралельного підрахунку голосів. Штаби кандидатів узгоджуватимуть зусилля із контролю ходу голосування на закордонних виборчих дільницях. Коментуючи угоду, В. Ющенко і А. Кінах відзначили, що розглядають виборчі перегони виключно як змагання програм і ідей, а не як бої без правил. Вони заявили, що ніколи не дозволять собі використати брудні методи ведення виборчої кампанії та «чорного PR».
Справу про отруєння передали до СБУ
Генеральна прокуратура України передала для розслідування Службі безпеки країни кримінальну справу, порушену за фактом замаху на життя кандидата на посаду президента Віктора Ющенка, заявляє Генеральний прокурор Геннадій Васильєв. Iз його слів, справу порушили у вівторок і вона була передана до СБУ того ж самого дня, повідомляє Інтерфакс-Україна. «Слідство проводить СБУ. Створили тимчасову слідчу комісію. Відпрацьовують усі питання. Необхідно набратися терпіння та зачекати», — сказав він на прес-конференції в середу. Генпрокурор розповів, що проводитимуть експертизу, що вже налагоджено зв’язок з австрійськими лікарями і зараз узгоджується питання співпраці з ними. «Підготовлений запит щодо правової допомоги з австрійської сторони», — сказав Г. Васильєв. Він наголосив, що з’ясувати, що ж насправді сталося, буде дуже важко. Проте водночас Генпрокурор «упевнений, що все проясниться». «Я сам зацікавлений у тому, щоб ми розібралися», — сказав він. На запитання журналістів про те, як проводитимуть дослідження, адже лікарі стверджують, що встановити, чим отруїли В. Ющенка, вже неможливо, Г. Васильєв відповів, що це робитимуть «за медичними документами, за аналізами, коли він звертався до клініки в нас і в Австрії».