Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

РЕГIОНИ

11 вересня, 2004 - 00:00

«Дозріли» ціни на зерно

У Дніпропетровській області знято всі обмеження на вивіз зерна, які вводилися з метою захисту інтересів місцевих сільгоспвиробників. Про це представникам преси повідомив глава облдержадміністрації Володимир Яцуба, який зазначив, що за останні два тижні в області спостерігалося помітне зростання закупівельних цін на зернові, і «їхнiй рівень нормалізувався». У середньому ціни на кормовий ячмінь та кормову пшеницю зросли на 150—160 гривень і сьогодні складають відповідно 450—460 та 550—560 гривень за тонну. Ціна на продовольче зерно піднялася до 750—800 гривень.

Збільшення цін, сказав В. Яцуба, до рівня, прийнятного для місцевих сільгоспвиробників, дозволило створити сприятливі умови для безперешкодної реалізації зерна за межі області. За заявою губернатора, зробленою при зустрічі з делегацією іноземних бізнесменів під час відкриття торгового комплексу «Метро», Дніпропетровщина готова продати не менше ніж 700 тисяч тонн зернових. Уже зараз укладено договори на поставку 60 тисяч тонн продовольчої пшениці за ціною 700—800 грн. у Московську та Новгородську області Росії. При цьому господарства Дніпропетровщини продадуть 93 тисячі тонн на держзамовлення і 360 тис. тонн залишаться для внутрішнього споживання. Глава облдержадміністрації повідомив журналістiв, що на досягнутій з сільгоспвиробниками домовленості, в нинішньому році з порожнiми руками не залишаться й прості селяни. Кожен пайовик, який здавав землю в оренду, повинен отримати при розрахунку в середньому від 300 до 500 кг зерна за гектар, але ніяк не менше однієї тонни на пай.

Вадим РИЖКОВ, «День»

Донецьку — пальму

Таке було значення унікального подарунка від найбільшого в світі виробника сталевих ланцюгів для промисловості, німецької фірми «ТІЛЕ ГмбХ», яка днями подарувала Донецькій області оригінальну копію знаменитої Пальми Мерцалова. Подія сталася під час відкриття вже традиційної для шахтарського краю VIII міжнародної спеціалізованої виставки «Вугілля/Майнінг-2004», у якій взяли участь 11 країн.

«Близнюк» символу Донбасу виявився витвором ручної роботи, створеним із конвеєрних скребків (основа пальми) та гірських тягових круглоланкових ланцюгів (стовбур і гілки), які постачають донецьким шахтарям. Листя пальми зроблене на унікальному лазерному роботизованому заводі «ТІЛЕ». Як повідомив власник заводу Ульріх Тіле, ідея такого подарунка виникла в них давно: «Ми працюємо з Україною вже понад десять років, і за цей час у нас тут з’явилося багато друзів. Ось у нас і виникла ідея показати щось особливе на виставці». Пальма «ТІЛЕ», як повідомляється в прес- релізі заводу, символізує розквіт і розвиток взаємовідносин між підприємствами Донецького та Рурського регіонів протягом останніх років.

Зі слів губернатора Донецької області Анатолія Близнюка, після закінчення виставки унікальне залізне дерево передадуть до Донецького обласного краєзнавчого музею.

Ганна ХРИПУНКОВА, Донецьк

Письменники за прилавком

Учора читаюча публіка Хмельницького активно розкуповувала твори Андрія Куркова, Василя Шкляра, Андрія Кокотюхи й Сергія Жадана. Із рук авторів — вони самі «продавалися» в студентських аудиторіях і на Проскурівській, центральній вулиці обласного центру. Підписували на прохання покупців свої книги, вели мову про сучасний літературний процес і ситуацію в письменницькій спілці. Залишилися задоволені жвавим інтересом, виявленим містом до їхньої творчості. Такими ж настроями сповнилися шанувальники сучасної української літератури, які досі не бачили письменників за прилавком. Одначе далеко не всі місцеві колеги наважилися вивчити нову практику епатажних гостей. Тому повторення досвіду на рівні провінційного міста не передбачається. Самі ж «мандрівні» письменники-крамарі продовжили свою акцію у Дунаївцях, а сьогодні на них чекає стародавній Кам’янець-Подільський, відомий своїми культурними традиціями.

Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День»

Газета: 
Рубрика: