Перед сваркою дивіться на вуха
Дослідники з університету Огайо відкрили несподіваний зв’язок між схильністю людей до агресії та несиметричністю їхніх тіл. Чим більше відмінностей за формою та розміром правих і лівих вух, рук або ніг, тим більша ймовірність, що дана людина в сварці буде агресивною і дратівливою — встановили американські вчені. Вони провели цікавий експеримент. Ста студентам сказали, що вивчається їхня здатність до комунікації та попросили подзвонити навмання по телефону, випрошуючи пожертвування на добродійні цілі. Насправді, всі дзвінки йшли підставним особам, які іноді ввічливо, а частіше не дуже відмовляли студентам у їхньому проханні. Звичайно, частина студентів показувала роздратування і навіть нервово кидала трубку телефону. У трубку було вбудовано прилад, що фіксував силу кидка. Так експериментатори виявили, що чим асиметричніші були вуха чи пальці досліджуваних, тим сильніше вони вдаряли трубкою після закінчення напруженої розмови. Біологи вважають, що такий зв’язок зовнішності й агресивності формується ще при внутрішньоутробному розвитку. Стресові фактори для плоду — куріння або алкоголізм матері — впливають як на появу асиметричних зовнішніх ознак, так і на розвиток нервової системи щодо здатності контролювати агресію, повідомляє Membrana.ru/
Жителям Землі доведеться стати вегетаріанцями?
Дослідження, проведене вченими Міжнародного інституту управління водними ресурсами, показало, що для збереження достатньої кількості прісної води у світі людям доведеться змінити свій раціон. Сьогодні 90 % прісної води на планеті використовується на потреби сільського господарства. Причому для виробництва рослинної їжі води потрібно в п’ять разів менше, ніж для виробництва м’ясопродуктів. У дослідженні наводиться приклад — на отримання одного кілограма пшениці витрачається трохи більше півтори тонн води, а тієї ж кількості яловичини — у середньому близько десяти тонн, передають podrobnosti.ua. Учені вважають, що людям, можливо, доведеться змінити свої пристрасті — їсти менше м’яса та більше овочевих культур, що допоможе збереженню води. Існуючих ресурсів для забезпечення кожного жителя планети їжею вистачить на двадцять років, але необхідно вже зараз шукати інші способи її виробництва. За 20 років кількість води, необхідної для виробництва їжі, зросте на чверть. Багато країн, що швидко розвиваються, не зможуть добути її без руйнівного впливу на екосистеми.
На думку вчених, світ зможе прогодуватися, використовуючи комбінацію високотехнологічних і традиційних методів збереження водних ресурсів. Поліпшення методів посіву, використання стійкого до засухи насіння, більш точна іригація можуть зменшити споживання води та збільшити урожаї. Вчені вважають також, що країнам, які мають невеликі запаси питної води, потрібно імпортувати зернові культури з регіонів, де немає водного дефіциту.
Інший варіант — збільшення використання фермерами міських стічних вод для іригації. За наявними оцінками, уже зараз до десяти відсотків їжі виробляється на переробленій воді. «У майбутньому використання стічних вод може стати необхідністю», — говориться в дослідженні.
Сьогодні 840 мільйонів чоловік у світі відчувають нестачу в їжі. Очікується, що за двадцять наступних років населення Землі збільшиться ще на два мільярди чоловік.