Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Як не втратити шанс

19 серпня, 2004 - 00:00
МАЛЮНОК АНАТОЛІЯ КАЗАНСЬКОГО / З АРХІВУ «Дня»

Угоду про співробітництво і координацію дій між Міністерством економіки та з питань євроінтеграції України й Українським національним комітетом Міжнародної торгової палати (УНК МТП) у вівторок підписали заступник міністра Олексій Шитря і президент УНК МТП Володимир Щелкунов. Серед цілей цього документа залучення іноземних інвестицій, приведення законодавства України у відповідність до вимог Світової організації торгівлі.

Підписавши цю угоду, сторони взяли участь у засіданні «круглого столу», який називався «Корпоративне управління і забезпечення конкурентоспроможності підприємств в умовах європейської інтеграції економіки України», на якому відбулася досить жвава дискусія щодо того, чи готова Україна до іноземних інвестицій.

Наша держава отримала новий серйозний інвестиційний шанс, заявив заступник міністра О. Шитря. За його словами, інвестори все частіше звертають свої погляди за межі Євросоюзу. Вони як ніколи готові вкладати в Україну фінанси, технології, менеджмент, вважає Шитря. На його думку, сьогодні створено сприятливий діловий клімат в державі, й це сприяє тому, що темпи розвитку економіки у нас вищі, ніж в країнах Європи і СНГ. За перші шість місяців 2004 року інвестиції, за даними Шитрі, виросли десь на 30%. Але за рейтингом, який проводить Міжнародний інститут розвитку менеджменту (Швейцарія), Україна посідає 84 місце, повідомив заступник міністра, розцінивши цю розбіжність як негатив для країни. На його думку, стержнем української економіки на сьогодні є гірничо-металургійний комплекс, що забезпечує 30% експорту і понад 40% валютних надходжень в економіку. Наші потужності у виготовленні металопродукції становлять 38 мільйонів тонн, а внутрішні потреби — чотири мільйони, тобто ця галузь повністю зорієнтована на експорт, сказав Шитря, зауваживши, що це не надто позитивний для економіки факт.

На думку віце-президента Українського національного комітету Міжнародної торгової палати з питань науки та освіти Володимира Кунгурцева, в Україні як був, так і залишається ланцюг взаємопов’язаних причин, що негативно впливають на інвестиційний імідж держави. На його думку, серед них ненадійність гарантій із захисту прав власника, деформований механізм ціноутворення акцій і торгівля ними за тіньовими схемами. Кунгурцев вважає, що Україна на сьогодні до цивілізованого обслуговування іноземних інвестицій не готова.

Тетяна ДУБНА
Газета: 
Рубрика: