Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

UMC поверненню не підлягає

А на яких умовах буде продано «Укртелеком», поки що невідомо
17 серпня, 2004 - 00:00

Через місяць після прийняття українським урядом «історичного» рішення про приватизацію у 2004 році національного оператора зв’язку — ВАТ «Укртелеком» — приватизаційний конкурс все ще не оголошено. Минулої п’ятниці голова Фонду державного майна України Михайло Чечетов висловив припущення, що умови продажу 42,86% акцій «Укртелекому» буде затверджено Кабміном цього тижня. Однак важко чекати, що питання, яке затягувалось через необхідність «незначної переробки» документа, може бути розглянуте у відсутність прем’єр-міністра, який перебуває зараз у Греції.

На думку М. Чечетова, початкова ціна продажу виставленого пакета має скласти близько $800 млн. За словами глави ФДМ, у конкурсі очікується участь інвесторів з далекого та близького зарубіжжя, а також вітчизняних компаній.

А днем раніше нарешті вирішилося питання, що має безпосереднє відношення до приватизації «Укртелекому»: колегія суддів Господарського суду Києва відмовила у позові Генеральній прокуратурі України, що оскаржила правомірність продажу «Укртелекомом» 51-відсоткової частки в операторі мобільного зв’язку СП «Український мобільний зв’язок» (UМС) російській компанії «Мобільні ТелеСистеми» (МТС). Тим самим суд визнав дійсною угоду і нормативні акти, згідно з якими проводилося відчуження державної частки в UМС. «Колегія вирішила у позові відмовити повністю», — йдеться у резолютивній частині рішення колегії суддів Господарського суду Києва. Дане рішення набуває чинності після закінчення 10-денного терміну з дня його підписання і може бути оскаржено у порядку, передбаченому чинним законодавством України.

У ВАТ «Мобільні ТелеСистеми» цей судовий вердикт, природно, було сприйнято із задоволенням. Коментуючи резолютивну частину рішення Господарського суду Києва, адвокат МТС Олексій Резніков назвав рішення суду «обгрунтованим і справедливим». «Такого рішення чекали, тому що були упевнені у своїй позиції. Однозначно вважали, коли готували до слухання справу, що вимоги, викладені у позовній заяві заступника генпрокурора, є безпідставними. Вважали, що наш аргумент й аргументи наших колег, які були відповідачами у цій справі більш переконливі», — сказав він.

Директор із зовнішніх зв’язків ВАТ «Мобільні ТелеСистеми» Андрій Брагінський відзначив, що у компанії «абсолютно задоволені результатом» засідання. «Рішення суду показує, що в Україні створено і працює нормально судово-правова система. Це означає, що інвестори можуть приходити в Україну, інвестувати в економіку і бути захищеними судово-правовою системою України», — підкреслив він. Стосовно приватизації «Укртелекому» директор із зовнішніх зв’язків МТС сказав: «Фіксовані активи не знаходяться у зоні нашого інтересу. У нас як у мобільного оператора інтересів придбання «Укртелекому» немає». У прес-службі Генпрокуратури України поки не коментують резолютивну частину рішення Господарського суду Києва.

Разом із тим можна передбачити, що позов проти МТС як і відстрочка конкурсу з продажу «Укртелекому» було викликано певними протиріччями всередині уряду. Схоже, в обмін на перемогу у суді, російський мобільний оператор «добровільно» відмовився від претензій на «Укртелеком». Список інших претендентів поки що тримається у таємниці...

Петро ІЖИК, «День»
Газета: 
Рубрика: