Цього тижня найбільше дошкуляли українцям дощі: мешканців деяких регіонів їхні наслідки хвилюють набагато більше, ніж події, пов’язані з президентською кампанією. Докладніше про це — в нашій традиційній рубриці «Що хорошого? Що поганого?».
Юрій ХОМЕНКО, проректор Національного гірничого університету (м. Дніпропетровськ):
— Турбують погодні умови по всій Україні. Дощі йдуть і йдуть — уже навіть перевищили місячну норму опадів. У результаті таких злив під загрозою врожай усіх зернових культур. А хороші новини переважно пов’язані з університетом. На запрошення однієї iз міжнародних асоціацій у вівторок п’ятеро студентів НГУ відправилися до Австрії для участі в місцевому екологічному проекті. Екологічні проблеми там допомагають вирішувати представники п’яти країн Європи — Німеччини, Австрії, Англії, Швеції та України. Майже цілий місяць студенти з різних країн, створюючи так звані інтернаціональні загони по 20—30 чоловік, працюють разом. Проект цей дуже цікавий, бо його учасникам доводиться працювати в горах: прокладати туристичні маршрути, приводити до ладу гірські стежки, ландшафти, прибирати сміття тощо. І є можливість милуватися місцевою природою. Живуть вони, що теж цікаво, на місцевих фермах. І їм це подобається. Хороше й те, що понад сто українських студентів завдяки програмі «Camp America» зараз мають змогу перебувати й працювати в США. Зокрема, студенти нашого університету перебувають у гірських районах Пенсільванії. Вони побували в Нью-Йорку, відвідали там футбольний матч, побачили океан, побували на атракціонах та в аквапарку. Зараз збираються у Філадельфію. Також добре, що організатори влаштовують для них різні поїздки містами Америки. Добре й те, що студенти з України, Росії, Ірландії, Польщі мають можливість спілкуватися, пізнавати якісь елементи культури інших країн. Приємно й те, що 105 студентів геолого-туристського клубу нашого університету розпочали підготовку до сходження наприкінці жовтня, на честь 105 річчя від дня заснування нашого університету, на головну вершину України — Говерлу.
Наталія МАКСИМОВА, доктор психологічних наук:
— Декілька днів тому я повернулася з відпустки. І це для мене добре, бо, відпочиваючи, була, як кажуть, відірвана від цивілізації. Але зіткнулася із неприємностями. Кажуть, що безробітні люди в Україні наполегливо шукають роботу. Насправді це не так. Я вирішила побудувати невеличкий будиночок на дачі. І що? Не можу знайти людей, які взялися б за цю роботу. Солідні фірми не беруться через те, що вони виконують лише масштабні замовлення. А якщо мені потрібне щось невеличке... І люди, здавалося б, бідно живуть, але ж і працювати не хочуть. Це тривожний симптом. Така ж ситуація і з ремонтами. Якщо йдеться про трикімнатну квартиру, за яку можна взяти великі гроші, то будь-ласка, роблять ремонт. А якщо щось дрібненьке, то ніхто й не хоче братися...
Альберт ПОТАПОВ, головний редактор газети «Сєвєродонецькі вісті»:
— Добре, що нарешті закінчилася реєстрація кандидатів на посаду президента України: кандидатів зареєстрували вже досить для того, щоб можна було зробити свій вибір. А погане — наслідки грозових злив і шквалів, особливо в Західній Україні: водна стихія завдала великих збитків гірським районам Львівської й Івано-Франківської областей. Шкода, що люди втратили свої оселі. Що не вціліли посіви сільськогосподарських культур.
Володимир ТРОФИМОВИЧ, професор, завідуючий кафедрою історії Національного університету «Острозька академія»:
— Хороше, на мою думку, те, що розгорнута в нашому окрузі президентська кампанія демонструє зростання свідомості, зваженості громадян України, їхню здатність не піддаватися популістським гаслам, усвідомлення того, що вони голосуватимуть восени не просто за того чи іншого кандидата в президенти, а за своє майбутнє, майбутнє своїх дітей та майбутнє України. А отже, думаю, вони вже розуміють, що мають підійти до цього архівиважено й архівідповідально. Що ще доброго? На днях повернувся з відпустки в Острозьку академію і побачив, що вона, завдяки старанням її працівників, стала ще красивішою, охайнішою, привабливішою. Здається, що вона, немов жива істота, чекає на своїх студентів та викладачів. А це найприємніше — коли ти знаєш, що тебе чекають. А погано те, що в світі продовжують здійснюватися терористичні акти. Поганим є й те, що продовжуются дощі, які наносять збитки й державі, й людям.