Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

31 липня, 2004 - 00:00

Молдова запроваджує санкції проти Придністров’я

Уряд Молдови ухвалив постанову про запровадження економічних санкцій проти придністровського регіону, повідомляє РІА «Новости». Згідно з постановою, санкції вводять з 1 серпня. З цієї дати Митний департамент тимчасово припиняє розгляд митних декларацій усіх економічних агентів так званої Придністровської Молдавської Республіки, які не мають бюджетних відносин із Молдовою. Торгово-промислова палата республіки припиняє видачу придністровським економічним агентам сертифікатів, які підтверджують походження товарів. Міністерство транспорту та зв’язку і держпідприємство «Залізниця Молдови» припиняють надання вагонів для товарів підприємств лівобережжя. Водночас у тексті постанови зазначено, що «якщо Тирасполь до вказаного терміну забезпечить нормалізацію ситуації в зоні безпеки, вільне пересування регіоном громадян, товарів і послуг, а також надасть лівобережним молдавським школам можливість нормально працювати, санкції не запровадять», — повідомили у прес-службі молдавського уряду.

Про політичні смаки сперечаються

Найпопулярнішим міжнародним лідером американці вважають прем’єр-міністра Великої Британії Тоні Блера. Це засвідчило опитування громадської думки, проведене Інститутом Гарріса. Британський лідер значно випереджає президента США Джорджа Буша. На останньому місці з десяти названих лідерів опинився президент Франції Жак Ширак. Про Блера позитивно відгукуються 58% опитаних, а 13% — негативно. Відповідні показники у Дж. Буша — 43% і 46%, у Папи Римського Івана Павла II — 42% і 24%, у генерального секретаря ООН Кофі Аннана — 24% і 26%, у прем’єр-міністра Японії Дзюн’їтіро Коїдзумі — 22% і 8%, у президента РФ Володимира Путіна — 20% і 23%, канцлера ФРН Герхарда Шредера — 17% і 21%, прем’єр-міністра Італії Сильвіо Берлусконі — 17% і 10%, глави уряду Іспанії Хосе Луїса Родрігеса Сапатеро — 14% і 20%, у президента Франції Жака Ширака — 14% і 44%. Згідно з результатами аналогічного опитування, проведеного Інститутом Гарріса у п’яти європейських країнах —Великiй Британії, Німеччинi, Іспанії, Італії та Франції, — найбільш непопулярним лідером із великим відривом став американський президент Буш (76% респондентів до нього поставилися негативно і лише 10% — позитивно). За ним — Сильвіо Берлусконі (відповідно 56% і 11%) і Тоні Блер (53% і 20%). Стосовно французького президента позитивні й негативні голоси розділилися порівну — по 30%.

Двотомник «Дня» зацікавив Румунію

У Посольстві України в Бухаресті відбулася інформаційна акція «Пізнай Україну», під час якої були презентовані інтернет-сторінка посольства (www.ukraina.ro), електронні адреси центральних органів влади України, періодичних видань, продемонстровано відеофільми про Україну. На зустріч прибули представники офіційних, політичних та громадських кіл Румунії, іноземні дипломати та члени української громади. Значний інтерес учасників заходу викликали книжки бібліотеки газети «День» — «Україна Incognita» та «Дві Русі». Гості посольства висловили побажання отримати видання у перекладі румунською чи англійською мовами. Особливо цікавими для присутніх виявилися матеріали двотомника, присвячені Івану Мазепі. Адже він знайшов свій спочинок у румунському місті Галац. Сьогодні два мікрорайони цього міста названi ім’ям українського гетьмана. У травні поточного року зусиллями української та румунської сторін у міському парку Свободи було відкрито пам’ятник Івану Мазепі роботи румунського скульптора Георге Тенасе, повідомила «Дню» перший секретар Посольства України в Румунії Корнелія ЛУСКАЛОВА.

Газета: 
Рубрика: