Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

РЕГIОНИ

Українські військові моряки – кращі «англійці»
1 липня, 2004 - 00:00

Українські військові моряки – кращі «англійці»

Центр самостійного вивчення англійської мови при Севастопольському військово-морському інституті (СВМІ) ім. П.С. Нахімова визнано одним із кращих у системі Британської Ради. Про це заявив на конференції викладачів Британської Ради, що відбувалася в інституті, менеджер проекту в Україні Девід Пардо, повідомили «Дню» в прес-центрі ВМС України. Зараз севастопольський центр самостійного вивчення англійської мови щодня відвідують майже 150 офіцерів і курсантів. Заняття проводять у чотирьох групах: у Головному командуванні ВМС України, на фрегаті «Гетьман Сагайдачний» (дві групи), у морській авіаційній групі. Заплановано, що з вересня 2004 року такі ж курси додатково відкриють на корветі «Луцьк», великому десантному кораблі «Костянтин Ольшанський», в бригаді морської піхоти, науковому центрі та центрі пошуково- й аварійно-рятувальних робіт. У конференції Британської Ради, що завершиться 2 липня, беруть участь представники 14-ти країн Європи й Азії, повідомляє Микита КАСЬЯНЕНКО, Севастополь.

«Лежачі поліцейські» освоюють нові міста

Уже найближчим часом «лежачі поліцейські» з’являться в Луганську у великій кількості на дорогах, пішохідних переходах, закритих територіях, під’їздах до стоянок тощо. Після ремонту однієї з міських трас подібний пристрій примусового зниження швидкості на ній уже з’явився.

Якщо, переїжджаючи «лежачого поліцейського», водій не знизить швидкість до 30 км, його разом із транспортним засобом чекає «контрастний» струс. Для автомобілістів Луганська цей крок давно на часі — рідко в якому іншому місті побачиш таких недисциплінованих водіїв. Повсюдно вони їдуть на «червоне», ідуть на обгін тощо. Для того, щоб знизити аварійність, зробити дорожній рух на центральних, найнасиченіших ділянках міста безпечнішим, влада встановлює пристрій примусового зниження швидкості, повідомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.

У Хмельницькій області – новий прокурор

Учора представлено підлеглим прокурора Хмельницької області, 47–річного Івана Мельничука. «Іван Іванович народився у Старокостянтинівському районі. Починав професійну діяльність помічником прокурора Ізяславського району. Від 2003 року й до нового високого призначення — заступник прокурора області», — повідомила для «Дня» про свого шефа прес-секретар Лілія Івах. Вона вказала: «Іван Іванович вважає, що головні принципи в його роботі — збереження та зміцнення кадрового потенціалу, утвердження законності на території краю на основі координації дій з усіма правоохоронними та владними органами». Особлива врочистість моменту представлення полягала в тому, що був присутній попередник І.І.Мельничука — І.В.Сибіга, якого 9 червня 2004 року призначено заступником Генпрокурора України. Діяльність Івана Васильовича Сибіги в краї запам’яталася гучними кримінальними справами, персонажами яких були відомі люди із зв’язками й певними можливостями. Найгострішою проблемою в області, на думку Івана Васильовича, є заборгованість із зарплатні. У квітні 2004 року заборгованість збільшилася і становить 53 мільйони гривень, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

350 років відзначили 350 кілометровим забігом

Поєднати час та простір. На глибоке переконання харківських любителів бігу, це дуже просто. Напередодні Дня Конституції вони вирішили провести естафету «350-річчю Харкова — 350-кілометровий забіг». Ініціативу підтримав міський комітет з фізкультури та спорту й Спілка ветеранів легкої атлетики. Естафета тривала понад добу, а точніше — 25 годин. Для участі в забігу було розроблено чіткий графік. Команди, складені з ветеранів, бігли в світлий час доби, молодшим же дісталися нічні часи.

До речі, у Харкові діє вісім клубів любителів бігу. Вік їхніх учасників дуже різний — від школярів до пенсіонерів. То ж ці клуби виставили для участі в естафеті по кілька команд, кожна з яких складається рівно з десяти чоловік. Кожен з учасників пробіг по два з половиною кола стадіонною доріжкою — по 1 кілометру. Загальна кількість команд склала — 35, отже кількість учасників дорівняла числу ювілейних років Харкова.

Спортивна акція тривала у цікавій та піднесеній атмосфері фізкультурного ентузіазму. За спогадами пенсіонерів — учасників цієї естафети — подібний ентузіазм від любительських спортивних заходів був дуже характерний для середини 50- х років: у той час Харків саме святкував свій 300-річний ювілей, інформує Петро МАТВІЄНКО, Харків.

Газета: 
Рубрика: