Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / СУСПІЛЬСТВО

30 червня, 2004 - 00:00

Депутатські мандати для школярів

З вересня в Дзержинському районі Харкова почне діяти молодіжний парламент району. Всі питання, які стосуються молодіжної політики, спочатку будуть проходити обговорення депутатів від студентства міста, а потім, з відповідними поправками, прийматися районною радою. Таким чином, молоді депутати отримають досвід боротьби, беручи участь у засіданнях райвиконкому. Загалом молодіжний парламент буде нараховувати 55 депутатів від п’яти вузів Дзержинського району. Кількість мандатів серед студентів різних навчальних закладів було визначено за пропорційною системою — за підсумками конкурсу на кращу програму соціально-економічних перспектив молоді Харкова. Державний економічний університет, який зайняв перше місце, отримає 20 мандатів, друге і третє — тринадцять і десять місць відповідно. А право дорадчого голосу дістанеться 5-м лідерам шкільних організацій самоврядування. Термін роботи першого молодіжного парламенту в такому складі розраховано на два роки. Молоді депутати будуть вирішувати питання, пов’язані з підприємницькою діяльністю молоді, сприянням зайнятості, підтримкою молодих учених, а також соціальним захистом студентства, повідомляє Марина ГОЛІНА , Харків

У Києві знову обвалився будинок

Позавчора в Дніпровському районі міста Києва на вулиці Алма- Атинській відбулося обвалення перекриття між поверхами 4-поверхового будинку, що знаходиться на капітальному ремонті. Внаслідок обвалення одна людина загинула та ще одна постраждала. Про це Forum (for-ua.com) повідомили в прес-службі МНС України. Рятувальникам вдалося витягти з-під завалу тіло загиблого. Його особу поки що не встановили. Другим потерпілим у результаті обвалення виявився якийсь Касьяненко 1970 року народження, який не має постійного місця проживання. Його госпіталізували. Передбачається, що ці двоє чоловіків намагалися витягнути металеві конструкції з метою здачі в металобрухт, що й призвело до обвалення перекриття між поверхами.

Ченці проти канатної дороги

Ченці Свято-Успенського монастиря Української православної церкви закликають заборонити будівництво канатної дороги над монастирем у Бахчисараї, передає korrespondent.net Ієромонах Йокімпф повідомив, що австрійська фірма Dopplemayr Seilbahnen GmbH висловила готовність інвестувати 5 млн. євро в будівництво канатної дороги, яка пройде над територією обителі. Йокімпф наголошує, що ченцям заважатиме великий потік туристів, яких привабить канатна дорога. «Влада повинна зрозуміти: затвердивши цей проект, вони доб’ються того, що ченці залишать обитель», — сказав він. Ієромонах також повідомив, що брати мають намір боротися проти будівництва дороги «всіма конституційними методами». Нагадаємо, Свято-Успенський монастир — один із найдавніших на території України. Він заснований в перших століттях нашої ери на місці притулку стародавніх християн, які були вимушені ховатися в печерах і катакомбах для відправи богослужіння та Євангельського віровчення. На території обителі збереглося російське кладовище часів Кримської війни.

Ходити до лісу можуть заборонити

Верховна Рада прийняла в першому читанні проект Закону «Про Лісовий кодекс України». Згідно із законопроектом, ліси в межах території країни є об’єктами права власності українського народу. Громадяни та юридичні особи України можуть безплатно чи за плату на основі цивільно-правових угод купувати у власність ліси загальною площею до п’яти гектарів у складі угідь селянських, фермерських й інших господарств, для лісового господарювання. Як повідомляють podrobnosti.com, ліси пропонують розділити на такі категорії: захисні, рекреаційно-оздоровчі, природоохоронні, історико-культурні, експлуатаційні та ліси іншого цільового призначення. Будівництво підприємств, які шкідливо впливають на стан і відтворювання лісів, здійснюється після проведення екологічної експертизи проекту будівництва та за узгодженням із місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, територіальними органами лісового господарства, охорони навколишнього природного середовища й іншими органами, згідно з законодавством. Використання лісових ресурсів можна проводити виключно за наявності спеціального дозволу — лісорубного квитка (ордеру) чи лісового квитка. Громадяни мають право вільно перебувати в лісах державної та комунальної власності, безоплатно збирати в них для власного споживання дикорослі трав’яні рослини, квіти, ягоди, горіхи, гриби тощо. За використання інших лісових ресурсів встановлюють плату. Органи виконавчої влади та місцевого самоврядування можуть встановлювати заборону чи обмеження на відвідування лісів населенням.

Ціни на соціальне житло не зростатимуть

Ціни на соціальне житло, яке будують за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, у 2004 році «не підвищаться ні на копійку», — заявив голова Державного комітету з питань будівництва й архітектури Валерій Череп. Як повідомляє Інтерфакс-Україна, В. Череп також нагадав, що вартість соціального житла сьогодні становить від 1400 грн. за 1 кв. метр у регіонах до 1730 грн. — у Києві. «Така ціна не наївна», — наголосив голова Держбуду, відзначивши, що вона розрахована на основі матеріальних витрат на будівництво.

Як заявив голова Держкомітету, за станом на 1 січня 2004 року на квартирному обліку перебували 1446 тис. сімей і самотніх, із них 540 тис. — пільговиків. Протягом 2003 року отримали житло та покращили житлові умови 23,9 тис. сімей і самотніх.

Газета: 
Рубрика: