Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Виграли в усіх і без басейнів!

2 червня, 2004 - 00:00

Напередодні свят у прес- центрі Українського дому відбулася прес-конференція, присвячена підсумкам виступу збірної України із плавання на чемпіонаті Європи, що закінчився 16 травня в Мадриді. Нагадаємо, що в Іспанії українці виступили більш ніж вдало, завоювавши перше загальнокомандне місце з феноменальними одинадцятьма золотими медалями (дев’ять із плавання). Перший віце-президент Федерації плавання України Андрій Власков відзначив, що такий результат є рекордним не тільки в новітній історії країни, а й з урахуванням виступу українців у складі збірної СРСР. До речі, попри це, рекорд із загальної кількості медалей за один чемпіонат Європи українці поставили минулого року в Берліні. Тоді, щоправда, золотих медалей із двадцяти одної було набагато менше. Українська делегація в Мадриді була однією з найчисленніших: понад 30 спортсменів і 15 тренерів. Багатьох повезли «для досвіду». А чому чемпіонат відбувався в травні, а не в липні — серпні, як це прийнято, пояснювати, гадаю, не потрібно.

Унікальність «українського прориву» в Мадриді полягає в тому, що на сьогодні в країні практично відсутні басейни. Фактично їх можна перерахувати на пальцях однієї руки. Та й то, більшість із них, як кажуть, морально застарілі. Звичайно, є ще комерційні басейни, але далеко не завжди їхні господарі йдуть назустріч збірній, що хоч і прикро, але з’ясовно. Своя сорочка, як-не-як. Тільки зараз виділили гроші на реконструкцію улюбленої багатьма спортсменами «Акварени» в Харкові, яку спочатку мали закінчити на початок року. Є плани щодо реконструкції і дніпропетровського плавального центру «Метеор». А що стосується Києва... Проекти існують поки що лише на папері. Благо, є на Печерську старенький басейн «Юність», у якому деякі збірники встигли трохи потренуватися перед Іспанією. А інші вважають за краще робити це за кордоном. Ось і виходить, що українські глядачі мають можливість спостерігати за своїми співвітчизниками тільки по телевізору. «Вживу» побачити українців на стартах в українських басейнах можливості ще не буде років п’ять точно. Проте НОК і Держкомспорт роблять усе, що в їхніх силах. Наприклад, вони профінансували частину заходів перед чемпіонатом. Федерація плавання виділила 30 тисяч, щоб відправити наших спортсменів на наступний етап гран-прі. Завдяки Президенту та прем’єр-міністру вже досить давно виплачують стипендії призерам чемпіонату світу та їхнім тренерам. За «золото» плавці отримують 9 тисяч гривень.

На даний момент Україна має 24 афінські ліцензії. Усього їх може бути 28, і час ще є. Трикратному (!) чемпіону Європи-2004, присутньому на прес- конференції, рекордсмену світу брасисту Олегу Лісогору доводити вже нічого не потрібно, він цілеспрямовано готується до Олімпіади. І користуючись нагодою, «День» поцікавився, кого Олег вважає своїми головними конкурентами в Афінах. Він відзначив, що на сьогодні існує ціла низка відмінних брасистів і все вирішують частки секунди. Один невдалий поворот, і лідерство може бути втрачене. А що стосується конкретних прізвищ, то основними своїми суперниками на Олімпіаді Олег бачить японця Катаджиму та росіянина Романа Слуднова.

Юрій ЗЕЛІНСЬКИЙ
Газета: 
Рубрика: