Причина трагедії в Парижі — помилка будівельників?
Спеціальна комісія розпочала вчора розслідування причин обвалу даху в нещодавно побудованому терміналі паризького аеропорту імені Шарля де Голля. Жертвами трагедії, згідно з наявними станом на вчора даними, стали четверо осіб. Трагедія сталася у неділю вранці. На людей з даху термінала 2Е, який збудували менше року тому, обрушилася величезна маса бетону, металу і скла. Дах впав на пішохідну галерею, а та у свою чергу — на службові машини аеропорту, запарковані під нею. Уламки були розкидані в радіусі 30 метрів. Представник аеропорту заявив, що людей в той час було небагато. Прем’єр-міністр Франції Жан-П’єр Раффарен обіцяв провести повне розслідування події. Розслідування, як передбачається, зосередиться на можливих помилках проектування або будівництва. Тероризм виключено зі списку імовірних причин трагедії. Будівництво термінала 2Е, який використовують авіакомпанія Air France та альянс Sky Team, коштувало 750 млн. євро. Минулого року відкриття термінала відклали на тиждень, бо фахівці з питань безпеки відмовлялися дати свою згоду на початок його експлуатації, повідомляє Бі-Бі-Сі.
Прем’єр Болгарії відвідав Одесу
Три дні тривав офіційний візит прем’єр-міністра Республіки Болгарія Сімеона Сакськобургготського до Одеси. У поїздці регіоном його супроводжував віце-прем’єр-міністр України Дмитро Табачник. Візит був приурочений до святкування Дня слов’янської писемності, який щороку урочисто відзначає болгарська діаспора регіону 24 травня. А також до відкриття в одеському торговому порту термінала болгарської компанії «Пріста Ойл». Інвестиційний проект «Комплекс із перевалки базових масляних компонентів» реалізує тут уже кілька років дочірня українська компанія «Пріста Ойл». Розмір інвестиційних вкладень становить $5 млн. Планований річний обсяг перевалки має становити понад 180 тисяч тонн. Під час візиту прем’єр-міністр Болгарії пан Сакськобургготський відвідав місто Болград Одеської області, де сьогодні проживає найбільша кількість етнічних болгар. «Мені здається дуже важливим, що, будучи українцями й люблячи землю, на якій живете, ви не забуваєте про свої національні болгарські традиції», — зазначив прем’єр-міністр Болгарії, повідомляє Олена АСТРАХОВИЧ, «День».
У сенаті США зібрали бомбу
У секретному приміщенні сенату США група вчених-ядерників продемонструвала зразок атомної зброї, зібраний цілком із частин, куплених у вільному продажу. У ньому була відсутня лише начинка з розщеплюваного матеріалу, необхідна для ядерного вибуху. Експеримент провели з ініціативи сенатора-демократа Джозефа Байдена, колишнього голови комітету з питань закордонних справ. Він запропонував у 2002 р. групі вчених підтвердити справою їхнє твердження про те, що атомну зброю у принципі можна створити з частин і матеріалів, наявних на вільному ринку, повідомляє Інтерфакс.
Президентом Німеччини став Хорст Келер
Екс-главу Міжнародного валютного фонду Хорста Келера обрали в неділю президентом Німеччини — як і очікували спостерігачі. За 61-річного Келера, кандидата від опозиційних консерваторів і лібералів, проголосували 604 члени спеціальної федеральної асамблеї, яка складається з 1204 політиків та громадських діячів. Келер займатиме цю багато в чому церемоніальну посаду протягом п’яти років і стане дев’ятим президентом Німеччини з моменту закінчення Другої світової війни. Він змінить на посаді соціал-демократа Йоханнеса Рау. Крім Келера на посаду претендувала університетський професор Гезіна Шван, яка могла стати першою в Німеччині жінкою-президентом. Її підтримував канцлер Герхард Шредер.
У Канаді призначено дострокові парламентські вибори
Прем’єр-міністр Канади Пол Мартін призначив на 28 червня дострокові парламентські вибори, у результаті яких він не може бути впевнений, зазначають спостерігачі. На зустрічі з генерал-губернатором Адрієнн Кларксон, яка представляє в Канаді британську королеву, прем’єр заручився її згодою на розпуск палати общин парламенту, де його ліберальна партія мала більшість із 1993 р. Півроку тому П. Мартін змінив на посаді лідера партії та главу уряду Жана Кретьєна, який беззмінно займав ці посади понад десять років. Сам нинішній прем’єр був у його кабінеті міністром фінансів. За півроку, що П. Мартін керує урядом, він виявився скомпрометованим чередою фінансових скандалів. Американський телеканал Сі-Ен-Ен, спираючись на дані опитувань канадських виборців, прогнозує формування уряду меншості, що спиратиметься на підтримку інших партій. Головним питанням передвиборної кампанії, як вважають експерти, стане проблема високих податків.
Китайці — серед «наймобільніших»
Кількість користувачів стільникового зв’язку в Китаї у квітні виросла до 296 млн. осіб, перевищивши населення США, повідомляє агентство Bloomberg. Кількість абонентів компаній мобільного зв’язку може вирости на 50% протягом двох років. У Китаї щосекунди дві людини підключаються до мобільної мережі. Хоча за загальною кількістю абонентів Китай обійшов США ще 2001 року, він усе ж таки відстає за кількістю стільникових телефонів на душу населення. Тільки кожен п’ятий китаєць має стільниковий телефон, у той час як у США стільниковим зв’язком користується кожен другий. Операторами стільникового зв’язку в Китаї є 2 компанії: China Mobile, найбільший у світі оператор за кількістю абонентів, та China Unicom. Виручка China Mobile минулого року становила $19 млрд.
Нова Зеландія змінює присягу
Уряд Нової Зеландії звернувся до громадян країни з проханням висунути пропозиції щодо скасування слів про відданість британській королеві з присяги, яку виголошує кожен новий новозеландський громадянин, повідомляє Інтерфакс. Міністр закордонних справ Нової Зеландії Філ Гофф заявив, що, на думку уряду, ця присяга застаріла, оскільки її не переглядали півстоліття. Поки що нові громадяни країни, а також державні чиновники, які вступають на посаду, виголошують присягу на вірність британській королеві Єлизаветі II та її спадкоємцям, але нічого не згадують про вірність самій Новій Зеландії та її законам. Новозеландська присяга аналогічна тим, які виголошують і в інших колишніх колоніях Великої Британії, що входять нині до Британської Співдружності. Однак, деякі її учасники, як, наприклад, Австралія у 1993 році, віддалилися від корони, зробивши акцент на цінностях власних країн. Очікується, що остаточне рішення з цього питання Нова Зеландія прийме до серпня.