Приріст інвестицій сповільнився
Промислове виробництво в Україні за чотири місяці 2004 року зросло на 17,7% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, в тому числі в квітні — на 14,1%.Високий приріст продукції відзначено на підприємствах машинобудування — на 40,2%, з виробництва неметалічних мінеральних виробів (будматеріалів, скловиробів) — на 31,7%, у виробництві деревини і виробів із неї — на 25,2%. Приріст прямих іноземних інвестицій в Україну в першому кварталі 2004 року становив $216,3 млн., що на 14,4% менше, ніж за аналогічний період минулого року, і на 58,2% менше, аніж кварталом раніше. За даними Держкомстату, загальний обсяг ПІІ в Україну на 1 квітня досягнув $6946,5 млн. Усього в січні—березні цього року в економіку України іноземні інвестори вклали $282,3 млн. (в січні—березні 2003 року — $295,2 млн.), у тому числі з країн СНД — $8,7 млн. ($20 млн.), однак одночасно вилучили капітал на суму $50,7 млн. ($73,3 млн.). Міністерство економіки прогнозує зростання експорту в Україні 2004 року на 12,7%, імпорту — на 14,4%. За оцінкою міністерства, позитивне сальдо України в зовнішній торгівлі товарами і послугами 2004 року становитиме $971 млн., 2005 року — $817—820 млн. (за оптимістичним прогнозом) і $60 млн. (за песимістичним прогнозом).
Консорціум для управління активами ІСД
Консорціум «Індустріальна група», до якого ввійшли Дніпровський МК ім. Дзержинського, Алчевський КХЗ, одеський «Місто Банк» і компанія «Автоальянс — ХХI століття», створено з метою управління активами корпорації «Індустріальний союз Донбасу». Про це повідомив директор з корпоративних прав і інвестицій ІСД Олександр Пилипенко. Торкаючись участі консорціуму у приватизації «Криворіжсталі», О. Пилипенко зазначив, що потенційно вона можлива, оскільки консорціум відповідає умовам конкурсу. «У нас є 10 днів подумати. Участь у приватизації «Криворіжсталі» — це не головна мета створення консорціуму. Консорціум — це не тимчасове об’єднання. Це інструмент для корпорації, спрямований на багато які цілі», — заявив О. Пилипенко. Минулого тижня АМК дав дозвіл на створення консорціуму.
Київ отримає бєлгородські котли
Російське ВАТ «Белгородський завод енергетичного машинобудування» (Бєленергомаш) поставить АК «Київенерго» два водогрійні котли потужністю 100 Гкал/год для станції теплопостачання СТ-1. Контракт на поставку цього обладнання буде підписано у Києві 27 травня в рамках реалізації проекту Світового банку «Реабілітація та розширення централізованого теплопостачання Києва». Його вартість — близько 100 тис. грн. ($20 млн.), його повністю профінансує Світовий банк. Нині велика частина обладнання СТ-1 застаріла фізично й морально.
Триває активне будівництво АЗС
Інжинірингова компанія «ЛІС-технологія» (Дніпропетровська обл.), що входить до концерну «ЛІС», у Сімферополі здала в експлуатацію автозаправний комплекс «Укртатнафта», замовником якого виступало ТОВ «Схід». Нині «ЛІС-технологія» завершує будівництво ще чотирьох автозаправних комплексів для цього замовника — в Дніпродзержинську, Нікополі, Ялті та Полтаві. Ще чотири автозаправні комплекси — в Горлівці (Донецька обл.) і три в Запоріжжі (два — «Укртатнафта», один — «Запорізький автомобільний завод») на стадії проектування.
Нові імпортні авто подорожчають
Учора Україна підвищила імпортне мито на нові автомобілі, що, за оцінками фахівців, може призвести до зростання цін на них на внутрішньому ринку на 15—20%. Згідно з Законом «Про розвиток автомобільної промисловості» до кінця 2005 року ставка ввізного мита на нові автомобілі з бензиновими двигунами об’ємом до 3000 куб. см та дизельними двигунами до 2500 куб. см становитиме 15%, з бензиновими двигунами понад 3 л та дизельними понад 2,5 л — 20% (раніше ставка розраховувалася за 1 куб. см об’єму двигуна і складала близько 2—3%). З 1 січня 2006 року закон передбачає зниження мита на нові автомобілі до 12%.
Нацбанк переглянув норматив
Щоденний мінімум на кореспондентських рахунках банків із 1 липня повинен становити не менше 60% суми обов’язкових резервів, сформованих за попередній звітний період. Як йдеться в телеграмі НБУ, мінімальний норматив щоденних залишків на коррахунках встановлюється «з метою ефективного регулювання грошово-кредитного ринку» і згідно з новим порядком формування обов’язкових резервів. Норми обов’язкового резервування збережуться на нинішньому рівні: для короткострокових депозитів юридичних осіб у гривнях — у розмірі 6% суми, в іноземній валюті — 10%; для короткострокових депозитів фізосіб — відповідно 2% і 10%; для довгострокових депозитів юросіб і фізосіб у гривні — 0%, в іноземній валюті — 8%; для коштів на вкладах до запитання і поточних рахунках у нацвалюті — 8%, в іноземній — 12%.