Коли «День» додзвонився до Руслани і привітав з успіхом, вона відповіла: «Я й вас вітаю. Ви вірили в мою перемогу. І цю підтримку я відчувала...»
У вівторок Президент України Леонід Кучма своїм указом присвоїв Руслані звання народної артистки України. Про це Л. Кучма оголосив на урочистій церемонії вшановування співачки в Києві. Згідно з указом, який зачитав глава Адміністрації Президента Віктор Медведчук, Руслані Лижичко присвоєне звання за перемогу на «Євробаченні», високу виконавську майстерність, збільшення міжнародного авторитету України. «Це не успіх однієї виконавиці, це успіх усієї нашої країни», — наголосив Президент, відзначивши, що перемога Руслани «закладає традиції уваги до України та її репутації». Л. Кучма також зазначив, що особисто стежив по телевізору за змаганням на конкурсі. «Будь-якій перемозі на міжнародній арені ми надаємо більше значення, ніж інші країни, оскільки ми — молода держава», — сказав він. Зі слів самої співачки, під час конкурсу «Євробачення» вона усвідомлювала своє «культурне завдання». «Сьогодні я усвідомлюю вже й національне завдання», — сказала вона. «Я знаю, що це лише початок великої української епохи», — наголосила Руслана.
Як передає агентство Інтерфакс-Україна, Президент також присвоїв звання «Заслужений діяч мистецтва» продюсеру та звукорежисеру Руслани Олександру Ксенофонтову, а звання «Заслужений артист України» — автору та постановнику концертної програми співачки «Дикі танці» Ірині Мазур. Схоже, попри втому та бажання вирватися хоч на кілька днів до її улюблених Карпат, із відпочинком доведеться зачекати. Контракт із компанією EMI передбачає випуск альбому «Дикі танці» по всій Європі. Вже назбиралося матеріалу на другу частину її галицького етнодансу. З нетерпінням чекають українську співачку гір у Бельгії, Польщі, Німеччині, країнах Прибалтики...
Вашій увазі ми пропонуємо кілька фрагментів із публікацій ЗМІ.
Перемога на конкурсі «Євробачення» української співачки Руслани довела, що Україна — це наша віагра, а кращі дівчата, як і раніше, живуть у Києві, стверджує «Газета.РУ». Руслана чудова співачка, зокрема вміє співати й танцювати. На відміну від деяких інших учасників конкурсу, вона навчилася цьому заздалегідь, задовго до конкурсу. На Україні в неї вийшов перший в історії країни платиновий диск. До конкурсу вона також підготувалася: оригінально виглядала у своїх диких шкірах, примудрилася сподобатися всім на всіх прес-конференціях і бути схожою на Шакіру саме настільки, наскільки потрібно. Стратегія її продюсерів також була правильною: національні мотиви, українська символіка та справжнє шоу за американськими правилами і стандартами...
Здається, все найцікавіше в поп- музиці відбувається саме на Україні. Тут доречно пригадати, що українська «ВІАГра» була одним із кандидатів від Росії на «Євробачення- 2004». От би зійшлися Руслана з «ВІАГрою» на одній сцені в кривавій битві — у мільйонів телеглядачів чоловічої статі відбулося б скисання мізків та закипання інстинктів. Хіба не для цього існують конкурси?
Але не відбулося. Шкода. Проте цього року особливо зрозуміло, що в Києві ніколи не відцвітає жасмин, жоден птах не долетить до середини Дніпра, панночка аж ніяк не померла, а навпаки — живе та співає. І всього лише — ніч у поїзді.
...Щоб перемогти на «Євробаченні», потрібно якось особливо виділятися, — вважають «Известия». — Саме це й зробила співачка Руслана, зовсім не відома в Росії та цілком популярна в Україні (її альбом «Дикі танці» продався тиражем у 100 тисяч примірників і став платиновим). Руслана представила надто енергійну версію того, що на Заході робить Шакіра, та лише балканізовану, прикрашену дикими прикарпатськими трембітами та карнавальними барабанами. Легко зауважити, що точно так само аранжовані альбоми Вірки Сердючки: очевидно, на Україні нині така музика особливо популярна. А звитяжний результат Руслани показує, що подобається така музика не тільки мешканцям Львова та Києва.
А для нас перемога Руслани має особливе значення: вже вкотре виявляється, що імпортована з України музика нахабно перемагає російську....
Руслана чудово знає свою справу. Іншого від неї годі й чекати. На європейський ринок вона представила готовий продукт, себе саму та свій образ дикої танцівниці з Карпат, свій костюм, свою підтанцьовку; програма цього вечора вже давно була розписана похвилинно. Перед самим виступом вона ще роздавала журналістам свої яскраві буклети: «Ми знову відкрили старе, щоб створити щось нове», — написано там, і ще: «Європа лише вважає себе старою. Насправді їй потрібні сила і магія та первісна пристрасть гір». Таке ще може сподобатися європейським телеглядачам, коли про все інше вже співали. (Berliner Zeitung)
Анклав, що виник на сході Європи під назвою СНД, виявився найміцнішим. Недаремно з чотирьох останніх «Євробачень» три виграли республіки колишнього СРСР — Латвія, Естонія і тепер Україна, пишуть «Новые Известия». Багато учасників вирішили, що, якщо конкурс відбувається в Туреччині, слід внести в свої аранжування східні мотиви. І лише Україна об'єднала і красиве шоу, і красиві костюми, і красиву, сексуальну співачку, і красиву пісню, і східні мотиви в ній. Руслана змогла показати один із найпам'ятніших виступів.
Закінчення... фінальної стадії конкурсу «Євробачення-2004» не принесло, як відомо, успіху німецькому співаку Максу, хоч переможниця — українка Руслана — потішила серця любителів жанру в Німеччині. А їх було чимало. На два з половиною мільйони більше, ніж у 2003 році.
Як повідомила 16 травня телекомпанія ARD, усього в Німеччині фінальну фазу подивилися понад одинадцять мільйонів телеглядачів, що на два з половиною мільйони більше, ніж у 2003 році. Майже стільки ж і з неменшим ентузіазмом вітали кілька років тому жовіального Гідо Хорна (Guido Horn), стилем якого, як кажуть, успішніше скористалася запальна Руслана. За даними ARD, у віковій групі від 14 до 49 років 55,8 відсотка телеринку Німеччини отримав конкурс «Євробачення», а в момент піку за перипетіями на стамбульській арені спостерігали 13,99 мільйона телеглядачів ФРН. («Німецька хвиля»)
Ані густо замішані на канонах православної етики сербські псалми, ані еротичне розчепірення кривуватих ніг і напівстриптиз грецького мачо-співуна, ані задерикуватий епатаж у стилі «Здоб Ші Здуб» турецької рок-альтернативи не зуміли запобігти нищівній і ніким не очікуваній перемозі України в суботу вночі на фінальному змаганні конкурсу пісні «Євробачення-2004» у Стамбулі, — пише «Московский комсомолец». — Країни, одна за одною зачаровані шаманською енергією «Wild Dance» («Дикого Танцю»), віддавали під час голосування вищі бали Руслані. Четвірка лідерів була цілком очевидною вже після фінальних репетицій і прогнозувалася тоталізатором. Проте Україні щонайбільше відводили друге — третє місце, але не перемогу. Перемогу пророкували Греції. Тому коли під склепінням залу «Abdi Ipekci» оголосили фінальний результат, у греків перекосилися обличчя. Серби сторопіли, бо кілька разів, поки тривало голосування, вони впевнено виривалися на перше місце і, схоже, вже бачили в мріях, як «Євробачення» гулятиме в Белграді. Турки злилися на всіх, хто давав їм менше десять балів, і під кінець зовсім озвіріли. А брати-хохли на мить завмерли перед монітором, а потім несамовито заволали і відчайдушно почали розмахувати величезними жовто-блакитними прапорами, які запасливо завезли в товарних кількостях. Ось що означає господарська жилка! Страшно уявити, що б було, якби перемогла Росія. Навіть розмахувати не вдалося б — на всю делегацію роздали перед концертом жалюгідну жменьку мікроскопічних прапорців, які і самим без лупи важко було роздивитися. На щастя, нас це оминуло.
— Руслано, у вас зараз виникнуть великі можливості. Ви вже, будь ласка, їх не втрачайте! Бо рік закінчиться — слава розвіється, як дим. Усе, що зараз йде, беріть обома руками!
— Знаєте, що зараз найбільше хочеться взяти двома руками? Це можливість зробити дуже багато хорошої музики, можливість її показати. Я напрочуд люблю концерти. Я — концертна людина. І з нетерпінням чекаю зустрічі з усіма людьми, які голосували за мене. І з усіма цими країнами, які брали участь у «Євробаченні». З людьми, яким просто цікаво, що ж це за «Дикі танці», які зчинили стільки галасу в Стамбулі. Я з нетерпінням чекаю цієї зустрічі. Повірте, концерти та музику я нагрібатиму зараз точно обома руками. (З інтерв'ю Севі Новгородцеву в програмі Російської служби Бі-Бі-Сі «Бібісева»)