Шість громадян України загинули внаслідок авіакатастрофи в Китаї. Про це повідомив учора керівник прес-служби українського МЗС Маркіян Лубківський. За його словами, літак Іл-76 азербайджанської авіакомпанії «Скайвінд», що виконував рейс за маршрутом Тайюань — Урумчі — Баку — Рига, розбився в аеропорту Урумчі, всі члени екіпажу загинули. Як повідомив представник МЗС, шiсть громадян України — члени екіпажу вантажного літака — працювали за вільним наймом. Сьомий член екіпажу — громадянин Азербайджану.
Для з’ясування обставин катастрофи й уточнення списку членів екіпажу та пасажирів до Урумчі виїхав представник українського МЗС. Уряд Сіньцзян-Уйгурського автономного району Китаю створив комісію з розслідування загибелі екіпажу Іл-76. Вона розпочне роботу 19 травня після прибуття до Китаю представників України й Азербайджану. Справа перебуває на особливому контролі посольства України в Китаї.
Перший заступник директора держконцерну «Азербайджанські авіалінії» Сабір Ільясов повідомив Інтерфаксу, що «літак впав практично одразу після зльоту, причини інциденту з’ясовуються». За інформацією західних агентств, літак перевозив товари повсякденного попиту з північнокитайського міста Тайюань до Баку. Після дозаправки пальним в Урумчі, літак незабаром після зльоту впав на землю. Ніхто з місцевих жителів не постраждав. Учора було знайдено обгорілі тіла семи жертв авіакатастрофи. Місце катастрофи оточила поліція, в пошуково-рятувальних роботах задіяні близько тисячі чоловік. Учора також тривали пошуки «чорного ящика» загиблого літака, який може пролите світло на причини трагедії.
Учора ж були висловлені перші припущення щодо причин аварії. Представники авіаційної влади Китаю, які розслідують обставини катастрофи, вважають, що такою причиною могло стати перевантаження. За свідченням деяких очевидців, екіпаж літака зробив безуспішну спробу здійснити екстрену посадку на полі сільськогосподарської ферми.
Російські мас-медіа, тим часом, учора мусували чутки про те, що літак, який зазнав аварії, належав українській компанії. Водночас «Дню» у МЗС України наголосили, що літак належав компанії з Азербайджану. Про це повідомляє й офіційне інформагентство Китаю «Сіньхуа». Український телеканал ICTV водночас інформує, що літак взяла в оренду компанія «Стайран трейдинг корпорейшн», зареєстрована у США. Її власником є громадянин України. Телеканал також навів прізвища всіх загиблих українців й одного громадянина Азербайджану. Так, за даними телеканалу, в результаті катастрофи загинули командир екіпажу В’ячеслав Волін, другий пілот Віктор (за іншою інформацією — Валерій) Самойлов, штурман Сергій Кудряшов, бортінженер Василь Бусигін, бортрадист Олександр Малий, старший технік Василь Куранда та бортоператор Алі Рахман Огли Джабаров.
Учора китайські пожежники весь день намагалися ліквідувати пожежу на місці трагедії. Рятувальники повідомляють, що для цього знадобиться тривалий час — майже доба. Уламки літаки розкидані в радіусі двох кілометрів. Роботу рятувальників, за повідомленням «Сіньхуа», ускладнив сильний вітер у районі катастрофи.