11 миротворців представлено до орденів
Президент України Леонід Кучма нагородив високими державними нагородами 11 українських миротворців, які проявили особисту мужність, героїзм та самовідданість при виконанні завдань з підтримки миру та стабільності в Іраку. Орденом Богдана Хмельницького III ступеня відзначено командира 62-го окремого механізованого батальйону (омб) Олександра Стреленка та начальника інженерної служби 6-ї окремої механізованої бригади (омбр) В’ячеслава Ковальчука, повідомляє прес-служба Міноборони. Орденом «За мужність» III ступеня нагороджено заступника командира 61-ї омб Володимира Бурлакова, командира роти 62-ї омб Володимира Скоповського, командира інженерно-саперного взводу 62-ї омб Олександра Івахненка, командира механізованого взводу Олега Якимішина, командира розвідувального взводу Сергія Васяновича, заступника командира взводу Ігоря Мазуркевича, командира відділення Олександра Вітрошкіна та снайпера Олександра Закалюжного. Орденом «За мужність» III ступеня також нагороджено заступника командира механізованої роти з роботи з особистим складом 5-ї омбр Сергія Гусака.
На «політичній карті» парламенту — зміни
Учора у Верховній Раді буквально вирували об’єднувальні процеси: на початку пленарного засідання голова ВР Володимир Литвин оголосив про створення депутатської групи «Демократичні ініціативи — Народовладдя», а ближче до обіду стало відомо про злиття фракцій Народно-демократичної партії і Партії промисловців та підприємців. Уповноваженими представниками нової групи будуть, зокрема, Степан Гавриш і Богдан Губський, нової фракції — Валерій Пустовойтенко і Микола Онищук.
Таким чином, найбільшою фракцією на даний момент залишається «Наша Україна» — 100 депутатів, за нею йдуть «Регіони України» — 63, Компартії — 59, СДПУ(О) — 38 парламентаріїв.
«Тиск — шлях неперспективний»
«Президент України Леонід Кучма та його Адміністрація розцінюють постанову Верховної Ради щодо ситуації навколо виборів мера в Мукачевому як тиск на слідство», — сказав учора на брифінгу у прес-центрі АП заступник глави президентської Адміністрації — керівник головного аналітичного управління АП Василь Базів. Саме цієї теми торкалася значна частина запитань журналістів. За словами В. Базіва, «тиск на Президента — шлях неперспективний». «Постанова Верховної Ради має декларативний, рекомендаційний характер. Вона не є рішенням законодавчого органу, яке повинне виконуватися», — підкреслив заступник глави Адміністрації. Він також відкинув обвинувачення, адресовані АП, у спробі вплинути на результати виборів у Мукачевому. «Адміністрація Президента — не офіс тієї чи іншої партії. У Мукачевому йшла боротьба політичних сил, а не політичних сил і влади. До технології виборів мера Мукачевого Адміністрація Президента ніякого стосунку не має й мати не може», — підкреслив Василь Базів.
Військово-морська еліта зібралася в Одесі
Перший в Україні міжнародний конгрес ветеранів-підводників відкрився вчора в Одесі. За словами віце-мера Одеси Леоніда Сушкіна, це справді безпрецедентне явище. За право проведення конгресу багато світових столиць та міст-портів борються роками. У Росії перший міжнародний конгрес підводників відбувся лише у 2000 році в Петербурзі. Попередній конгрес був у Лондоні, наступний буде в Аргентині. Від імені України приймати підводників випало Одесі.
Штаб-квартира Всесвітньої громадської організації розташована в Лондоні. Перший конгрес Міжнародна асоціація підводників провела в 1961 році в Парижі.
У нинішньому конгресі беруть участь понад 300 чоловік із 23 країн світу. У числі учасників конгресу англієць Джеймс Блеклі, ініціатор створення і президент Міжнародної асоціації підводників, який завтра, 16 травня, відсвяткує свій 68-й день народження. У роботі конгресу так само беруть участь глави зарубіжних делегації, представники Міністерства оборони України та Військово-морського флоту України, керівники міста та області.
Сьогодні, 15 травня, ветерани будуть присутні на урочистому відкритті пам’ятника інженеру-винахіднику одного з перших у світі підводних човнів Степану Карловичу Джевецькому. Одеський винахідник успішно випробував свій перший підводний човен на Одеському рейді ще в 1878 році. Світову «підводну» славу Одесі приніс також командир підводного човна З-13, герой Радянського Союзу Олександр Іванович Маринеско, чиє ім’я носить одна з вулиць міста. Олена АСТРАХОВИЧ , «День».