«Заділ» за рахунок прибутку на 30 років
ВАТ «Мотор-Січ» (Запоріжжя), найбільший виробник авіадвигунів на території СНД, планує протягом 8—10 років довести щорічний обсяг продажів до $1 млрд., тоді як минулого року вони становили близько $220 млн. Про це повідомив голова правління, генеральний директор ВАТ «Мотор-Січ» В’ячеслав Богуслаєв. За його словами, на «Мотор-Січі» ухвалили стратегічне рішення про спрямування 45% прибутку на створення науково- виробничого заділу на найближчі 30 років. У рамках такої стратегії «Мотор-Січ» створює спільні акціонерні товариства із західними технологічними компаніями. В. Богуслаєв також повідомив, що «Мотор-Січ» вирішила створювати за кордоном ремонтні й обслуговуючі підприємства, назвавши серед найперспективніших країн Росію, Китай та Індію.
Вітаміни прийшли з теплиць
Цими днями на Тернопільському продуктовому ринку та численних ятках обласного центру жваво йде торгівля свіжими огірками та помідорами. Щоденно кілька сотень кілограмів їх завозять із Збаразького тепличного комбінату. Як розповів голова правління АТ «Збаразький тепличний комбінат» Юрій Фецович, під городину відведено 5 гектарів землі, на яких розмістили 50 тис. квадратних метрів теплиць. Крім того, помідори й огірки вирощують ще й у відкритому грунті. Серед покупців користуються попитом огірки «Атлет» — середні за розміром та ще й бджолозапильні. У теплиці, де їх вирощують, як у пасіці — гудуть бджоли. Головний агроном господарства Галина Фоміна добре засвоїла комп’ютерну систему живлення рослин, тому є надії на високу урожайність. У першому кварталі тепличники отримали за реалізовану продукцію близько 650 тис. грн., повідомляє Олена ТЕРНОВА , Тернопіль.
Обробка транзакцій зросла вдвічі
Середньомісячна кількість фінансових транзакцій, які обробляє Український процесинговий центр (UPC), у січні-березні збільшилася вдвічі порівняно з відповідним періодом минулого року та досягла 4 млн. При цьому, як повідомила агентству Інтерфакс-Україна директор із питань розвитку UPC Олександра Воропаєва, в період пікових навантажень процесинг без збоїв обробляв до 30 транзакцій на секунду. Середньомісячний обсяг фінансових транзакцій становив приблизно $190 млн. UPC обслуговує понад 2,5 млн. карток, емітованих українськими банками, понад 1,6 тис. банкоматів різних типів і понад 12 тис. POS-терміналів.
Іпотечній компанії потрібен фахівець
В Україні буде створено державну небанківську спеціалізовану іпотечну компанію другого рівня, яка займатиметься рефінансуванням іпотек, повідомив учора перший віце-прем’єр, міністр фінансів України Микола Азаров. За його словами, рішення про створення іпотечної компанії саме такого типу прийняли уряд і Нацбанк України. Розробка проекту створення держкомпанії проводиться в рамках проекту Світового банку з фінансування розвитку села. М. Азаров також відзначив, що для динамічного розвитку іпотечної системи в Україні уряд та НБУ повинні «знайти ініціативну людину, фахівця, який би з ентузіазмом взявся за цю справу»
Банкомати приймають гроші
ПриватБанк встановив у Дніпропетровську перші банкомати, що дозволяють власникам пластикових карток не тільки отримувати гроші, а й одночасно поповнювати свій картковий рахунок готівкою. Надалі такі банкомати планують встановити і в інших містах України. Нові банкомати розпізнають купюри гривні як старого, так і нового зразка. Картковий рахунок поповнюється в режимі реального часу, що досягається за рахунок технології, яку розробили фахівці процесингового центру ПриватБанку та провідних компаній-постачальників банківського обладнання — ТОВ «Банкомзв’язок» і ЗАТ «Ланіт-Iv Com».