Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / НОВИНИ КОМПАНIЙ

24 березня, 2004 - 00:00

$10 мільйонів на переробку соняшника

ЗАТ «Полтавський маслоекстракційний завод — Кернел Груп» планує залучити $10 млн. на будівництво нових цехів з рафінації та розливу олії та планує орієнтовно у другому півріччі 2005 року розпочати реалізацію рафінованої дезодорованої олії. Про це повідомив агентству Інтерфакс-Україна народний депутат Андрій Веревський. За його словами, підприємство планує залучити близько $7 млн. у іноземних банків і близько $3 млн. — в Укрсоцбанку. У 2002 році «Полтавський маслоекстракційний завод — Кернел Груп» на реалізацію проекту зі збільшення переробних потужностей залучив $13 млн.

Торгова марка не повторюється

Господарський суд Києва минулого тижня визнав недійсною торгову марку СП ВАТ «Роси Буковини» через схожість на торгову марку McDonald’s. За повідомленням прес-служби Держдепартаменту інтелектуальної власності, таке рішення суд виніс на підставі висновку експертів про те, що основна складова графічного зображення знака для товарів і послуг «Роси Буковини» є імітацією добре відомої торгової марки «McDonald’s». Як повідомила керівник управління організації захисту прав у сфері інтелектуальної власності держдепартаменту Ірина Кожарська, раніше законодавчою основою для визнання торгової марки «добре відомою» була тільки Паризька конвенція про охорону промислової власності. Тепер відповідно до прийнятих парламентом у 2003 році змін до Закону «Про охорону авторських прав на знаки для товарів і послуг» торгмарка може бути визнана такою судом чи апеляційною палатою держдепартаменту.

Прибутковий зв’язок

Українські оператори зв’язку у лютому збільшили доход від надання послуг зв’язку на 47% у порівнянні з аналогічним періодом 2003 року — до 1,383 млрд. грн., повідомляє Державний комітет статистики. З початку року сумарний доход зріс на 46% — до 2,762 млрд. грн. У лютому найбільші доходи у галузі отримано від надання послуг мобільного стільникового зв’язку — 539 млн. грн. (зростання у 2,13 рази), міжміської та міжнародної телефонії — 424 млн. грн. (зростання 31%), а також міського і сільського телефонного зв’язку — 218 млн. грн. (відповідає рівню лютого 2003 року).

Мистецька місія телекомунікацій

Учора в Києві у Виставковому залі Фонду сприяння розвитку мистецтв відкрилася виставка Микити Кадана (живопис) та Віктора Мельничука (кераміка, художнє скло). Ця експозиція проводиться в рамках мистецького проекту «Зворотній зв’язок», який започатковано компанією «Утел» у 2001 році. Проект має на меті підтримку молодих українських талантів в усіх мистецьких напрямках, він є складовою спонсорської політики ЗАТ «Утел» — провідного оператора міжміського та міжнародного зв’язку в Україні.

Друга спроба знайти інвестора

Презентація національного оператора зв’язку України ВАТ «Укртелеком» пройшла у Ганновері (Німеччина) у ході міжнародної виставки високих технологій CeBIT-2004. Для участі у презентаційній програмі до Ганновера прибув перший віце-прем’єр, міністр фінансів, голова Державної комісії з приватизації ВАТ «Укртелеком» Микола Азаров, голова Фонду держмайна України Михайло Чечетов, голова Держкомітету зв’язку й інформатизації України Олег Яценко, виконуючий обов’язки голови правління «Укртелекому» Григорій Дзекон. Попереднє роад-шоу «Укртелекому» проходило у липні 2002 року в Лондоні.

Оновляться 14 вокзалів

Держадміністрація залізничного транспорту України «Укрзалізниця» поточного року планує реконструювати мінімум 14 вокзалів. Сучасні пасажирські комплекси з’являться в Ужгороді (Закарпатська обл.), Здолбунові (Рівненська обл.), Вінниці, Білій Церкві (Київська обл.), Помічній (Кіровоградська обл.), Ясинуватій, Дебальцево (обидва — Донецька обл.), Краснограді, Злочеві, Ізюмі, Чугуєві, Куп’янську (всі — Харківська обл.), Кременчузі та Ромодані (Полтавська обл.). За неповних чотири роки — відтоді, як у залізничників з’явилася можливість вкладати кошти в оновлення пасажирського господарства — в Україні відремонтовано та побудовано майже 60 вокзалів.

Наш фаянс відомий і в Іспанії

АТЗТ «Будянський фаянс» (Харківська обл.) відправило до Іспанії першу партію столового фаянсу. Таким чином, іспанці стали одними з найбільших замовників продукції підприємства. Створений в селищі Буди ще 1887 року завод завжди високо котирувався у зарубіжних покупців. Сьогодні будянський фаянс експортується до Чехії, Португалії, Франції та Словаччини. Зараз підприємство почало підготовку до реалізації інвестиційного проекту модернізації виробництва вартістю в мільйон євро. За останні три роки зовнішньоторговельний оборот АТЗТ збільшився на 69,3%, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.

Газета: 
Рубрика: