Затримано підпільних «хіміків»
Внаслідок проведення спільної операції київських фахівців із Головного управління боротьби з корупцією та оргзлочинністю СБУ і працівників Харківського обласного управління СБУ в одному із приватних помешкань Харкова було виявлено підпільну нарколабораторію. Головним продуктом виробництва був амфетамін. Як повідомили представники прес-центру обласного управління СБУ, за останні роки це — перша знешкоджена лабораторія з виробництва цього наркотику. Річ у тім, що раніше амфетамін проникав в Україну з-за кордону. На момент затримання в лабораторії перебувало двоє хіміків- профі, які винайшли власну методику синтезу наркотику, а також покупець. Він мав намір придбати близько 70 грамів амфетаміну на суму в тисячу чотириста доларів. За інформацією, яка є у працівників СБУ, це оптова ціна амфетаміну. Справжня ж роздрібна ціна такої партії на чорному ринку потягла б на суму в двічі-втричі дорожче. Затримані перебувають під вартою. Їм загрожує ув’язнення терміном, як мінімум, вісім років, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.
Чи приживуться «швебуси» в Кіровограді?
Допомогти розібратися місцевій владі в цьому далеко не простому питанні мають спеціалісти-науковці зі столичного підприємства «Державтотранс НДІ проект». Їх запросять для визначення пасажиропотоку, експертизи маршрутної мережі міста.Поки що лише два шведські красені-автобуси великої місткості курсують на магістральному маршруті в центрі міста. За словами начальника Кіровоградського міського управління розвитку транспорту та зв’язку Олега Лунгула, громадяни, в основному похилого віку, чомусь вирішили, що в цих «автолайнерах» їх возитимуть безплатно. Та хоча проїзд і коштує на 10 коп. дешевше, ніж у маломістких маршрутках, проте «швебуси» все ж працюють у режимі маршрутних таксі, але з чітко визначеними стаціонарними зупинками. На думку Олега Лунгула, власнику автобусів — підприємству «Орбіта-Транс-Сервіс» — доведеться ще «повоювати» з рештою перевізників за те, щоб багатомісні авто повернули давно колись утрачені в обласному центрі позиції: засилля маломістких маршруток створює чимало додаткових труднощів. Як свідчать численні перевірки Державтоінспекції, їхні водії мало обізнані з елементарними правилами дорожнього руху, що породжує велику кількість аварійних ситуацій і становить небезпеку для життя й здоров’я пасажирів, повідомляє Таміла ВОРОНІНА.
Луганська молодь не повинна виїжджати
«Міська влада намагатиметься зробити все можливе, щоб молодь Луганська не виїжджала з міста й не розвивала своїм інтелектом інші міста й країни», — про це заявив на зустрічі з лідерами молодіжного руху Луганський міський голова Євген Бурлаченко. На цій зустрічі він вперше вручив іменні стипендії розміром 100 гривень шістьом кращим студентам луганських ВНЗ, яких було визначено за підсумками минулої сесії. Така стипендія, за словами Євгена Бурлаченка, стане традиційною й вручатиметься кожні півроку за підсумками сесії. Молодіжні лідери поцікавилися в міського голови питаннями подальшого працевлаштування, транспортними та житловими проблемами й перспективами розвитку міста. «Ми зробимо наше місто привабливим для вашого життя тут», — запевнив молодь Євген Бурлаченко. Втім, молодь продовжує залишати обласний центр, переселяючись переважно до столиці. І, як і раніше, головною причиною для пошуків кращого життя є престижна робота й висока зарплата, а також перенасичення реального ринку працевлаштування в обласному центрі молодими фахівцями, повідомляє Олена ПРИВЕН, Луганськ.
Дитина мало не спалила багатоповерховий будинок
Днями в одному з багатоповерхових будинків Харкова сталося займання, провиною якому був чотирирічний хлопчик, залишений без нагляду. Як тільки стало відомо, що на восьмому поверсі вирує пожежа, всім жителям дванадцятиповерхового будинку довелося терміново евакуюватися. Причина займання майже класична — дитині, яку залишили саму, стало просто нудно, і вона вирішила погратися з цікавою штукою під назвою запальничка. Єдиним дорослим вдома у цей момент була бабуся, що якраз займалася пранням. Нудьгуючи в одній з трьох кімнат квартири, хлопчик узяв запальничку і підпалив з усіх кінців килим, штори і покривало на дивані. Вогнеборцям, які приїхали через півгодини, вдалося загасили займання. Через дитячі витівки у Харкові та області за рік у середньому виникає сімдесят пожеж, а у 2003-му з цієї причини загинуло п’ятеро дітей, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.
«Книжчині іменини»
Нині по всій Україні в бібліотеках для дітей та юнацтва проходить щорічний Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги. Його урочисте відкриття цього року відбулось у Чернівцях. Завдяки зусиллям працівників обласної бібліотеки для дітей, обласного центру естетичного виховання «Юність Буковини» на «книжчині іменини» того дня прийшло багато гостей, а свято вийшло яскравим та змістовним. Юні шанувальники друкованого слова зібралися, щоб поспілкуватися з тими, хто пише улюблені книжки, допомагає їм побачити світ та потрапити до читача. Серед почесних гостей були генеральний директор Національної бібліотеки України для дітей Анастасія Кобзаренко, директор Державного спеціалізованого видавництва дитячої літератури «Веселка» Ярема Гоян, присутні також приймали вітання представників місцевої влади. Із Чернівців свято помандрує містами й селами України, а урочисте його закриття відбудеться 24 березня в Національній бібліотеці України для дітей і буде присвячене Міжнародному дню дитячої книги та Дню гумору, повідомляє Наталія ЖИТАРЮК, Чернівці.