Можливо, печальні події, які вiдбулися останніми двома тижнями в Москві, змусили замислитись київських чиновників. Вчорашня нарада столичного мера стосувалася питань дотримання безпеки у місцях масового перебування людей. Олександр Омельченко згадав у своїй промові, що «береженого Бог береже, і аби не зазнати такого лиха як наші сусіди, зараз необхідно провести роботу по перевірці всіх навчальних закладів, ринків, вокзалів, закладів культури, підземних переходів, метрополітенів на їхню відповідність конструкторським і будівельним нормам». Результати перевірок будуть готові вже до кінця березня, а установи, які не відповідатимуть нормативам, будуть тимчасово закриті. Міський голова також повідомив, що в Москву відбули провідні спеціалісти інституту «Киевпроект», аби з’ясувати на місці причини трагедії в «Трансваал-парку» і зробити для себе відповідні висновки на майбутнє. На його думку, причиною аварії можуть бути або прорахунки проектувальників, або порушення технології при веденні будівельних робіт.
Щоправда, у вівторок в інтерв’ю журналістам О.Омельченко підкреслив, що не збирається призупиняти темпи будівництва в столиці з огляду на те, що трапилося у Москві. «Ми будемо будувати все, що запланували у Програмі соціально-економічного та культурного розвитку». Єдине, можливо, буде проведена переатестація проектних та будівельних організацій, що ведуть роботи на території. А крім того, найближчим часом інвентаризують та обстежать усі будови, що мають великі прольоти та обсяги засклення — криті ринки, спортивні манежі, вокзали, аеропорти.
ДО РЕЧІ
Схоже, що останні події в Москві служать додатковим аргументом для рятувальних служб Житомирщини щодо підвищення вимог до конструкцій і облаштування будівель комерційно- підприємницького призначення. Принаймні на брифінгу, проведеному минулого вівторка начальником головного управління Міністерства з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в Житомирській області полковником Леонідом Антонюком, останній наголошував, що його відомство буде наполягатиме на порушенні кримінальної справи проти однієї з відомих торговельних фірм обласного центру. Та, за його словами, відкрила новий магазин без відповідних узгоджень, в тому числі з пожежниками, з порушеннями вимог безпеки. Занепокоєність рятувальників викликає і такий нині розповсюджений елемент конструкцій будинків великих банків і фірм, як автоматичні двері. Л.Антонюк вважає, що при виникненні екстремальних ситуацій є ймовірність відмови фотоелементів або інших механізмів таких дверей, внаслідок чого людям може бути відрізаний шлях до порятунку. Він також проти несанкціонованих перебудов приміщень.