Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

27 грудня, 2003 - 00:00

Новосілля на 17 тисячах квадратних метрів

2004 рік зустрінуть у своїх комфортабельних квартирах 16 родин військовослужбовців дислокованої в Кам’янці-Подільському в/ч А-4182. Під час зворушливої церемонії з нагоди вручення ключів новоселам говорилося, що в цій будівлі на вулиці Чехова, 47, був штаб військової частини, реконструкція якої під житловий будинок почалася в далекому 1998 році й тягнулася довго та нудно. Лише в останні місяці 2003 року «знайшлися» гроші, аби нарешті завершити всі роботи. Серед щасливих новоселів — сім’я депутата міської ради підполковника Синицького з чотирьох осіб, яка 12 років чекала на «поліпшення житлових умов» у тісній кімнаті гуртожитку. Одержали «дах над головою» родини військовослужбовців Атаманюка, Білого, Нагорної... Інформуючи «День» про цю непересічну подію в житті товаришів по зброї, завідувач організаційно-контрольного відділу Кам’янець-Подільського міськвиконкому Валерій Клименко зазначив, що «у 2003 році в місті над річкою Смотрич збудовано 17 тисяч квадратних метрів житла, з яких 1,5 тисячі — то будинок на вулиці Чехова, 47». На 2004 рік місто планує здати 19 тисяч квадратних метрів житла, повідомляє Михайло ВАСИЛЕВСЬКИЙ, «День».

Зелена ялинка — за тисячу доларів...

У Стобихівському лісництві, яке називають «зеленим серцем Волині», бо тут ще не донищені до решти правічні гаї, рейдова бригада затримала мешканця одного з сіл сусіднього Старовижівського району, якому 5 зрубаних ялиночок обійшлися у 116 гривень відшкодування збитків та 170 — адміністративного штрафу. Проте своєрідний сумний рекорд поставив житель села Сошичне Камінь-Каширського району. У Нуйнівському лісництві він зрубав аж дві сотні ялиночок і має заплатити тепер крім 170 гривень штрафу ще й 5100 гривень на відшкодування збитків, завданих державному лісовому фонду. Волинь традиційно є одним iз головних постачальників новорічних дерев для всієї України. У Гаразджанському базисному лісовому селекційному центрі та інших розсадниках створено спеціальні плантації для вирощування ялиночок. Такі ж плантації волинські лісівники заклали — аби не пустувала земля — і під лініями електропередач. У східних районах України особливою популярністю користуються сосни, бо довше тримають свої голочки. Серед найкрупніших замовників — Київ і Донецька область. Їм буде поставлено 55 тисяч сосонок, а ялинок для індивідуальних замовників зрубають щонайменше 20 тисяч. На передноворічних базарах у Луцьку зелена красуня висотою до двох метрів обходиться у 6—10 гривень. Штучна в магазинах коштує щонайменше 17, повідомляє Наталія МАЛІМОН.

Донецький аеропорт: невідповідність змісту й форми

Донецький аеропорт із кожним днем усе більше утверджується у званні міжнародного, заявив донецький міський голова Олександр Лук’янченко. За його словами, вже сьогодні в бюджеті Донецької області (а аеропорт знаходиться саме в її власності) виділено особливу статтю на витрати з упорядкування будівлі аеропорту, «після чого він зможе повноцінно функціонувати як міжнародний». На сьогоднішній день надзвичайно потрібен ремонт аеровокзалу і службам аеропорту. Що стосується останніх, то вони взагалі потребують продуманого проекту з переобладнання, оскільки служби, що залежать одна від одної, розташовані на різних поверхах, і пасажирам, перш ніж вилетіти з Донецька, доводиться немало побігати по досить великій будівлі. Крім того, в реконструкції мають потребу також злітно-посадочні смуги. І, нарешті, ще одне найважливіше завдання — заміна самих літаків, але це, мабуть, буде вирішуватися вже в майбутньому. На сьогоднішній день у донецьких просторах панують літаки марки ЯК-42, які за своїм «терміном придатності» близькі до списання. Що ж до якості обслуговування і перевезення донецького аеропорту, то в цьому він повністю відповідає своєму званню міжнародного і вже навіть посів друге в Україні місце (поступившись лише київському Борисполю), повідомляє Ганна ХРИПУНКОВА, Донецьк.

Гроші не за призначенням

За десять місяців нинішнього року на Харківщині зареєстровано 168 злочинів, пов’язаних із незаконним використанням бюджетних коштів на суму понад 300 мільйонів гривень. За словами начальника контрольно-ревізійного управління в Харківській області Олексія Щербакова, за вищеназваний період загальна сума бюджетних коштів, за якими відмічено різні порушення, становила 255,6 мільйона гривень. Збиток оцінюється в 36,6 мільйона гривень. На сьогодні за фактом зловживань уже порушено 112 кримінальних справ, із яких 61 дійшла до суду. Усього ж притягнуто до кримінальної відповідальності 38 чоловік. Велика частина порушень, пов’язана з бюджетними коштами, спостерігалася в будівельній галузі, а також у сфері соціального забезпечення і науки, повідомляє Марина ГОЛІНА, Харків.

«Колумб» розпочав третій десяток


Завтра в музеї прикарпатського міста Тисмениці відкриється фотовиставка з нагоди двадцятиріччя народного фотоклубу «Колумб». Невеличке аматорське об’єднання (Богдан Мохняк, Ростислав Кондрат, Володимир Струк, Юрій Кукудяк, Іван Постоловський, Юрій Медвідь) з роками перетворилося на фотоклуб, роботи якого знають не лише в Україні, а й далеко за її межами. За двадцять років члени «Колумба» стали учасниками кількох сотень виставок в Україні та в десятках інших країн, завоювавши чимало престижних нагород. Зокрема, й на фотоконкурсах газети «День»: у 2000 році робота Яреми Проціва «Старий оригінал» здобула друге місце в номінації «Долі». За роки своєї діяльності клуб організував близько п’ятдесяти фотовиставок. Але, безсумнівно, найкращим проектом є національний фотоконкурс «Природа», який у 2004 році проводитиметься вшосте. Окрім цього, члени «Колумба» налагодили творчі стосунки з фотографами Бельгії, Франції, Польщі, Італії, США, Румунії. Дев’ять учасників колективу є членами Спілки фотохудожників України, четверо — Міжнародної федерації фотомистецтва (FIAP), а двоє — міжнародного фоторуху «Образ без кордонів» (ISF), повідомляє Ростислав ЛЕСИН.

Газета: 
Рубрика: