Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Розклали по поличках

28 листопада, 2003 - 00:00

Увімкнувши нещодавно вечірній випуск новин Першого Національного каналу, звернула увагу на шапку «Офіційні новини». Невже змінилася назва? Але дещо пізніше «офіціоз» змінився «Економікою» з іншим ведучим, і стало зрозуміло, що новинна програма на УТ-1 змінила не назву, а формат.

Нову «шкурку» «Вісті» приміряли у неділю, 16 листопада. Завжди обгрунтовані й офіційні, ці новини ввели в щоденному підсумковому випуску систему рубрик і інакше вибудували схему ведення програми. Тепер у кожному тематичному секторі — своє обличчя. Хоч новачків практично немає, ведучі рубрик знайомі за профільними передачами. Як би не критикували державне ТБ, зазначимо, що професійних ведучих на каналі вистачає. Невід’ємною частиною щоденних новин УТ-1 стали невеликі програми «Мас-медіа» Наталі Розинської і «Тема дня» Василя Бирзула, і від цього тільки виграли.

Може, для іншого каналу такий «паровозик» і здався б громіздким, але для УТ-1 він дивовижно органічний. Ноу-хау — своє, вітчизняне, і належить керівнику «Вістей» Миколі Канiшевському (який привів на державний канал свою команду з телеканалу «ТЕТ»). Якщо більшість телеканалів будують лінійку новин за принципом важливості та актуальності, то тут інший принцип — тематичний.

Напевно, найбільша складність — систематизація новин. Але, треба думати, що топ-подія все одно проб’є собі дорогу в початок програми. А можливо, і вийде за рамки самої передачі. Як це було, наприклад, з подіями в Грузії, коли через короткий час після закінчення «Вістей» на УТ-1 тут же вийшов спецвипуск.

Отже, новини УТ-1 постійно змінюються. Спочатку вони стали коротшими і динамічнішими. Потім, з приходом свіжих сил, почали з’являтися проблемні репортажі, зроблені на хорошому рівні, несподівані ракурси. Артем Петренко, керівник новинного сектора УТ-1, звертає увагу і на переваги нового формату, непомітні глядачеві. Це спрощення адміністрування і зниження собівартості: адже на відміну від комерційних телеканалів з єдиним ньюз-румом кожен підрозділ державного завжди працював відособлено.

Катерина ДЯДЮН, «День»
Газета: 
Рубрика: