Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Краще запровадили б День здорового глузду»

Сьогодні — 85-річчя комсомолу
29 жовтня, 2003 - 00:00

С ьогодні, 29 жовтня, Україна буде поминати 85-річчя заснування комсомолу. На Вінниччині, яка відома своїм червоним електоратом, день комсомолу пройде тихо. У Вінниці молоді прихильники комуністичної ідеї з нагоди цього дня посадять вишневу алею, якщо дозволить погода. До суботника долучаться й старші брати по партії, які, не зважаючи на пенсійний вік, вважають себе комсомольцями. Одна з таких — Соломія Подільська:

— Ми знали, в що ми вірили. І були впевнені в завтрашньому дні, а в що вірять сьогоднішні комсомольці — тяжко сказати. А некомуністичну молодь зрозуміти неможливо. Але хай краще святкують, як мають тинятись.

— Це свято, може, для тих, хто був у комсомолі. Хоча кому воно на біса треба? — говорить Світлана Бородіна, студентка одного з вінницьких технікумів.

Те, що комсомольська ідея виживає, каже один із лідерів молодих демократів, голова молодіжного парламенту Вінниччини Андрій Шинькович:

— Ідеї комсомольців перспективні, але для них потрібні нові сили і, головне, новий молодий дух. Нинішні комсомольці — ортодокси, так би мовити, в молодому тілі не зовсім молодий дух. Тому на загальній палітрі молодіжних організацій Вінниччини, та й України в цілому, комсомол не дуже яскравий. Він нагадує протестантську конфесію, коли всередині церкви все чудово, але вона відірвана від реальності. Так і комсомол ідеалізує сьогодення і не дає молоді того, що їй потрібно на часі. Організація не здатна підтримати молоду людину в жорстких умовах сьогодення, навчити виживати, зрештою, заробляти гроші. Проте ні керівники партії, ні влада держави не зацікавлені в цьому. Тому що свіжі сили можуть адаптувати комсомольську ідею до умов сьогодення та мати успіх. Комуністична партія сьогодні по суті підіграє існуючій владі, а тому не зацікавлена в нових перспективних лідерах.

Молоді демократи Вінниччини сподіваються на святкування свого дня народження на державному рівні.

— Так само зробити мають право й інші молодіжні організації, — каже А. Шинькович. — Комсомол — не найчисленніший і не найпотужніший серед усіх молодіжних рухів, то чого його виділяти серед інших?

Святом неіснуючої структури назвала день народження комсомолу молодий вінницький історик Олександра Ревуцька:

— Це все одно, якби зараз в Греції поновили свято Аполлона чи Венери. Це смішно. Важко навіть сказати, що з цього комсомольцям і комуністам буде якийсь піар. У нас і так вистачає дурних свят. Доцільніше зосередитись на потребах сьогодення, а не на міфах. А як вже так хочеться ще якогось свята, то краще запровадили б День здорового глузду.

Мирослава СОКОЛОВА, Вінниця
Газета: 
Рубрика: