Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Вибір зроблено — на користь Європи!

Особливо завзято цей вектор розвитку підтримує молодь
21 жовтня, 2003 - 00:00

Нарешті поставлено крапку в спекуляціях щодо нібито підтримки українцями вступу країни до Єдиного економічного простору. Нагадаємо, що з моменту актуалізації цієї теми у вітчизняному політикумі ряд ЗМІ наводили результати досліджень окремих соціологічних кампаній, згідно з якими населення країни начебто висловлювало підтримку прагненню України створити спільно з Росією, Білоруссю та Казахстаном ЄЕП. Але тут ми мали справу не з фальсифікацією соціологами результатів опитувань, а виключно з недостатньою інформованістю респондентів про можливий економічний союз, а також певною амбівалетністю суспільної свідомості, коли значна частина населення хотіла б, щоб Україна мала тісні зв’язки як із Заходом у особі Євросоюзу, так і зі східними сусідами. Однак останнє дослідження Київського міжнародного інституту соціології, проведене з 26 вересня до 6 жовтня, дозволяє твердити, що українці все ж визначилися зі своїми зовнішньополітичними вподобаннями. І вони — на користь євроінтеграції. Так 13% опитаних категорично висловилися проти вступу України до ЄЕП, а 50% готові підтримати об’єднання лише в тому випадкові, якщо умови, на яких Україна стане частиною нової спільноти, не перешкоджатимуть її намірам пізніше вступити до Євросоюзу. 18% — було важко відповісти, і 19% — за вступ до ЄЕП навіть на умовах, які можуть звести нанівець євроінтеграційні наміри України.

Зараз, коли вже відомі ключові моменти підписаної в Ялті президентами чотирьох країн угоди, яка передбачає, окрім зони вільної торгівлі, ще й створення митного союзу та наднаціонального регулюючого органу, (що, на думку багатьох експертів, може стати істотною перешкодою на шляху України до Євросоюзу), можна твердити, що 62% наших співгромадян проти участі України в Єдиному економічному просторі. І з цим, мабуть, доведеться рахуватися. До речі, особливо завзято захищає європейський вектор розвитку країни молодь у віці від 18 до 30 років. Серед цієї категорії громадян аж 74% опитаних висловлюються або категорично проти ЄЕП, або проти вступу на умовах, що можуть загальмувати євроінтеграцію.

Президент КМІС Валерій Хмелько, презентуючи вчора на прес-конференції результати дослідження, також звернув увагу журналістів на те, що опитування проводилося до загострення стосунків між Україною та Росією в зв’язку з будівництвом греблі в Керченській протоці. І передбачив, що це може внести істотну корективу в настрої українців.

Наталя ТРОФІМОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: