Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

I ТАКЕ БУВАЄ

25 вересня, 2003 - 00:00

У США п’яних водіїв карають ганебними наклейками

У США федеральний суд округу Ескамбіа постановив, що всі викриті у водінні автомобіля у нетверезому стані зобов’язані приліпити на бампер спеціальну наклейку із запитанням «Як вам моє водіння?». Як повідомляє Lenta.ru з посиланням на агентство Ananova, помітна наклейка також містить телефон спеціального фонду, який займається моніторингом ситуації на дорогах. «Подібні попередження знизили кількість аварій на автострадах на 50 відсотків», — прокоментував результати даного методу один із керівників фонду Девід Річбург. Що стосується судді Вільяма Уайта, який прийняв оригінальне рішення, то, за його визнанням, він припускав, що автомобілістам із таким знаком буде просто соромно повторювати своє правопорушення ще раз. Самовільне зняття наклейки до закінчення вказаного судом терміну карається серйозним грошовим штрафом. Контроль покладено на поліцію.

Швейцарський парламент легалізує «рідкий кокаїн»

Швейцарський парламент має намір легалізувати алкогольний напій абсент, який у Європі називають «королевою отрут» і «рідким кокаїном», передає Lenta.ru з посиланням на британський телеканал Sky News. Абсент є міцною (до 70 градусів) настоянкою на полині. Полиновий ефір, який міститься у напої, в деяких людей може викликати галюцинації на кшталт наркотичних, що й призвело до повної заборони абсенту в Швейцарії майже сто років тому, після того, як у 1908 році швейцарський робітник, який напився абсенту, вбив свою дружину та дітей. Проте апелюючи до його медичних достоїнств, а також до економічної вигоди, парламентарій Жан Клод Корню запропонував дозволити на території провінції Валь де Травер виробництво і продаж абсенту. Ця провінція вважається батьківщиною полинової настоянки, і щорічно у ній нелегально виробляють близько 15 тисяч літрів напою. У більшості країн Європи абсент легалізували у 1981 році, і тепер його можна купити у звичайних магазинах нарівні з горілкою, віскі та джином. Його також вільно продають i в нас.

Комп’ютер вимагав від британця сплатити рахунок на нуль фунтів

Мешканець британського міста Лутон Алекс Хью отримав від компанії NTL рахунок про оплату за користування телефоном і Інтернетом з вимогою сплатити нуль фунтів і дуже розумно проігнорував його. Проте все виявилося не так просто, повідомляє inauka.ru з посиланням на MEMBRANA.ru. Через деякий час рахунок прийшов знов, але вже з повідомленням — якщо вказана сума не буде сплачена, Хью доведеться сплатити «поновлення надання послуг». Схвильований клієнт NTL зателефонував до компанії, де йому запропонували виписати чек на нуль фунтів — тоді комп’ютер прийме «оплату», і все буде гаразд.

Уже трохи наляканий Хью звернувся до свого банку і спробував виписати потрібний чек, але швидко зрозумів, що це безглуздо. Банківський комп’ютер, на відміну від машини NTL, відмовився працювати з такою «сумою». Зрештою NTL вибачилася перед Хью за заподіяні незручності. «Я ніколи не думав, що таке можливо», — заявив Алекс в інтерв’ю місцевій газеті Luton On Sunday.

Альпініст упевнений, що розкрив таємницю снігової людини

Японський альпініст Макото Небука займався цією проблемою 12 років. За його словами, легендарний «єті», снігова людина з Гімалаїв, гігантська людиноподібна мавпа — не що інше, як бурий гімалайський ведмідь, повідомляє inauka.ru з посиланням на NEWSRu.com.

Крім унікальних фотографій, у розпорядженні Небуки ще й результати його лінгвістичних досліджень. Зокрема інтерв’ю з жителями Непалу, Тибету і Бутану показали, що горезвісний «єті» — це спотворене «міти», тобто «ведмідь» на місцевому діалекті. А міф майже став реальністю через те, що тибетські клани вважають ведмедя — «єті» всемогутнім і страшним створінням, що має надприродну силу.

Ці поняття поєдналися в уявленнях європейців і перетворилися на снігову людину, пояснює Небука. Як доказ своєї позиції він демонструє фотографію «єті» — ведмедя — голова та лапи якого зберігаються у одного з тибетських провідників як талісман. У серпні у Гімалаї на пошуки доказів існування снігової людини вирушила японська експедиція на чолі з Йошитеру Такахаші. «Що ж, якщо вони хочуть спробувати знайти його, нехай спробують. Тільки нехай покажуть мені всі знахідки — вони не можуть виявитися нічим іншим, як слідами ведмедя», — упевнений Небука.

Газета: 
Рубрика: