«Науково-дослідний центр «ІНАГР» (Сімферополь) розробив і готовий впровадити в кримській промисловості проект науково-технічного забезпечення виробництва ефірних олій лаванди, шавлії, коріандру, кропу, полину та інших олійних культур, — заявив генеральний директор НДЦ «ІНАГР» Олександр Смолянов на презентації інвестиційних можливостей Криму перед Радою директорів ЄБРР. — Світовий ринок ефіроолійної продукції необмежений, оскільки виробники прагнуть використати екологічно чисті натуральні компоненти». Науково- дослідний центр «ІНАГР» створено на базі колишнього єдиного в СРСР НВО «Ефіролія» і сьогодні залишається єдиним в Україні та Росії, вчені якого займаються науковим супроводом і розробляють технологію ефіроолійної промисловості. Всі олії, що виробляються в Криму, закуповуються парфумерними компаніями США, Німеччини, Франції.
Як повідомляє Кримське агентство новин, при загальних інвестиціях у 7,1 млн. доларів за 5 років реалізації проект може дати близько 24,2 млн. доларів виручки за ефірні олії. Тобто рентабельність виробництва високоякісних кримських ефірних олій може становити 240 %. Це пояснюється високою вартістю ароматної продукції. Кожен гектар плантацій через п’ять років після посадки може дати від 33 до 143 тонн ароматної продукції. Так, при новій технології, розробленій у НДЦ «ІНАГР», врожайність виведених кримськими вченими найкращих у світі сортів шавлії становить 42 тонни з гектара, коріандру — 45 тонн. При цьому ціни на кілограм олії на світових ринках досягають від 20 до 200 доларів за кілограм. Наприклад, 1 кг коріандрової олії коштує сьогодні приблизно 25 — 30 доларів, а лаванди, шавлії, троянди та деяких інших олій оцінюється сотнями доларів.
Інвестиційні кошти, згідно з проектом, розробленим НДЦ «ІНАГР», планується витратити, в тому числі на виробництво розробленої в НДЦ техніки для посадки, догляду і збору врожаю олійних культур, а також на механізацію вирощування посадочного матеріалу.