Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

2 липня, 2003 - 00:00

Гроші на «безпеку власності»

На початок 2005 року в Україні мають створити єдину систему державної реєстрації земельних ділянок, нерухомого майна і прав на нього у складі державного земельного кадастру. Так вважає голова Держкомітету України із земельних ресурсів Анатолій Даниленко. Прискорення земельної реформи стає можливим завдяки підтримці Світового банку, що виділив днями Україні позику в сумі $195,13 млн. на фінансування Проекту видачі державних актів на право власності на землю у сільській місцевості і розвиток системи кадастру. Тепер зі сторони Держкомзему, запевняє його голова, затримки не буде. Нову методологію реєстрації земельних ділянок (до реєстру заносять не тільки землю, а й усі об’єкти та сільськогосподарські культури, які знаходяться на ній, уже випробовують у Кіровоградській та деяких інших областях. Iз запровадженням сучасної системи реєстрації прав власності та іпотечного законодавства усувається дефіцит середньо- і довгострокових кредитів в аграрному секторі. Крім того, вважає А. Даниленко, держава бере на себе відповідальність за «безпеку власності» юридичних та фізичних осіб і тим самим створює передумови для зростання інвестування. «За умови повної реалізації проекту перед Україною відкриються нові можливості для залучення фінансових ресурсів, необхідних для розвитку економіки», — заявив А. Даниленко. Земельний кадастр стане основою системи реєстрації прав власності на землю і нерухомість, у ньому будуть зафіксовані юридичні права на власність, передача її іншим особам, заставні операції і накладені обмеження на право володіння. Передбачається, що проект буде самоокупним: вкладені у нього кошти кадастр поверне за рахунок надання платних послуг. Iнший компонент кредиту Світового банку спрямований на завершення видачі державних актів на право власності на землю — зі слів А. Даниленка, цей процес займе півтора-два роки. Сьогодні, за даними Держкомзему, вже видали понад 3,3 млн. актів. Ще повинні видати 4 мільйони. Експерти Світового банку вважають, що оформлення прав власності на землю передусім сприятиме розвитку ринку оренди землі та зменшенню рівня бідності на селі. На цьому фінансова допомога українським аграріям не закінчується: вчора у Києві розпочала роботу місія Світового банку з фінансування розвитку села, що готує новий проект, орієнтовна вартість якого становитиме $275 млн. Як повідомив регіональний директор СБ Лука Барбоне, рада директорів банку може затвердити проект до кінця поточного року, повiдомляє Петро IЖИК , «День».

Салют завершився трагедією

Трагічні наслідки мало святкування Дня молоді у місті Ромни Сумської області. Під час проведення святкового салюту один із випущених у небо зарядів не розірвався і впав на голову місцевому 16-річному школяревi. Того з черепно-мозковою травмою було негайно госпіталізовано до Роменської райлікарні, працівники якої, оглянувши юнака, констатували, що отримані ним ушкодження не сумісні з життям. Як повідомив прокурор Ромен Володимир Северин, за фактом порушення правил поводження з вибуховими матеріалами порушено кримінальну справу. В даний момент з’ясовується коло осіб, причетних до організації салюту, та причини, що призвели до трагедії, повiдомляє Сергій ХАНIН , Суми.

Iван Павло II не залишить Львів


В ознаменування другої річниці перебування Папи Римського в Україні на Львівському Кафедральному Соборі встановлено пам’ятну дошку (на фото) — горельєф, що зображає Iвана Павла II, який з благословляючим жестом звертається до жителів міста. На торжества з нагоди відкриття пам’ятної дошки у Львів Папський посланець, кардинал Рожер Ечегерай привіз лист подяки від Папи Римського. Заступник глави адміністрації Президента України, колишній посол України в Iталії Анатолій Орел передав усім присутнім особисте привітання Леоніда Кучми, підкресливши, що 5-денний візит до України Iвана Павла II нікого не залишив байдужим і мав надзвичайно благодiйний вплив. Кардинал Мар’ян Яворський, Львівський митрополит Римо-Католицької Церкви в Україні, тепло привітав представників усіх конфесій, що зібралися того ранку біля Кафедрального собору. Кошти на створення пам’ятної дошки виділила громадська організація «Шляхетне братство», члени якої хоч і живуть у різних містах України, але вважають своїм обов’язком відобразити пам’ять про перебування Папи Римського у Львові. Автор горельєфа, львівський скульптор Ярослав Скакун зізнавався, що на вже реалізовану пропозицію погодився відразу ж і з великим піднесенням, що працювалося йому легко, мов хтось зверху допомагав. А недавно з Ватикану на його домашню адресу прийшов лист з Апостольським благословенням для всієї сім’ї — знак прихильності та вдячності, який Iван Павло II не забуває висловити кожному, хто на те заслуговує, повiдомляє Iрина ЄГОРОВА , Львів.

10 тисяч будинків — «в ремонт»

Більшості донецьких «хрущовок» необхідний капітальний ремонт. Про це було повідомлено на нещодавньому засіданні виконкому Донецької міської ради, яка розглядала питання про внесення змін до програми реконструкції житлових будинків перших масових серій в м. Донецьку на 2000—2010 рр. Із понад 10 тисяч будинків масової забудови 60—70-х рр. 1266 знаходяться в Донецьку. Ще 19 січня 2002 р. виконком Донецької міськради прийняв програму їхньої реконструкції. Як повідомив начальник управління житлового господарства Валерій Литвинов, створено комісію, яка визначила перелік будинків, що підлягають реконструкції. Згідно з цим відбором повинно бути відремонтовано 329 будинків. Для цього необхідно виділяти близько 17 млн. гривень на рік. Було відібрано три будинки, які повинні стати «пілотними». Щодо них уже виконано проекти реконструкції, які передбачають зміцнення фундаменту, утеплення стін, заміну вікон, добудування мансардних поверхів. Однак через відсутність фінансування (на той момент вартість робіт по одному будинку становила близько 5,5 млн. грн.) роботи не були виконані. Донецький міський голова Олександр Лук’янченко доручив фінансовому управлінню житлово-комунального господарства при формуванні бюджету на наступний рік передбачити виділення коштів на реконструкцію цих будинків за рахунок власних повноважень — 6 млн. грн., і за рахунок коштів на капітальне будівництво — 3 млн. грн. Як повідомив О. Лук’янченко, «для подібного ремонту необхідно залучати кошти державного бюджету або фінансувати делеговані повноваження в повному обсязі, що дозволить нам самим здійснювати капітальне будівництво», повiдомляє Ганна ХРИПУНКОВА , Донецьк.

Газета: 
Рубрика: