Гроші як витвір мистецтва
У той час, як «нові українці» купаються в грошах, один із їхніх менш заможних співвітчизників вигадав більш оригінальний спосіб використання купюр — він малює на них. 21-річний художник із Одеси Кирило Бондаренко створив серію акварелей на банкнотах. Будучи впевненим, що гроші — це причина всього зла і бід, Кирило вирішив перетворити банкноти на витвори мистецтва. «Гроші примушують людину творити зло», — вважає Бондаренко. За його словами, мета першої персональної виставки — «врятувати світ від серйозної загрози — грошей». Кирило використовує псевдонім «Бонд-007», оскільки представляє сьоме покоління своєї сім'ї. Його інтереси, як і у Джеймса Бонда, охоплюють весь світ. Хоч більшість своїх картин він пише на національній українській валюті — гривні, Кирило не оминає і євро з доларами. Художник вважає, що долари більше підходять для зображення нічних пейзажів, а євро — для авангарду. «Євро — нові гроші, дуже сучасні, дуже стильні», — вважає Бондаренко. Гривні годяться для картин будь-якого жанру і стилю. Вони надихають художника на створення пейзажів, а також полотен на історичні та політичні теми. Роботи Бондаренка дуже різні — від портретів до фантасмагоричних колажів. Оскільки Кирило «Бонд-007» — бідний студент, який не має навіть стипендії, він рідко може дозволити собі полотно достоїнством більш ніж 20 гривень. Щоразу, коли до Бондаренка приходить натхнення, він повинен робити важкий вибір між творчим самовираженням і життєвою необхідністю купити пива.
Не бажаєте придбати руку за 1 фунт?
Для того, щоб розплатитися з боргами, Шоні Джеррі з англійського міста Ньюкасл збирається продати своє тіло частинами. Щоправда, не назавжди. 19-річний студент технологічного факультету Університету Нортумбрії відкрив власний веб-сайт, на якому пропонує піврічну оренду ледве не будь-якого свого органу — від кінцівок до легенів, від нирок до очей, від шлунка до волосся. Ціни коливаються — від 1 фунта стерлінгів за волосину до 20 фунтів за спину. При цьому користувачі отримують сертифікат на володіння, знімок орендованої частини студентського тіла і регулярну інформацію про те, що з цією частиною відбувається. Шоні дав зрозуміти, що готовий відіслати новим власникам поштою будь-яку із 5 тисяч свого волосся, однак інші органи все ж залишаться на (або в) його тілі. «Якщо я розпродам усе тіло, я покрию річні витрати на навчання і ті борги, в які влазить будь-який студент, — говорить автор незвичайної ідеї. А ще я просто хотів створити веб-сайт, який принципово відрізнявся б від усього, що було зроблено в Інтернеті до мене. І я там спеціально написав, щоб усі зрозуміли: мої частини тіла залишаються при мені». «Я щойно розповів про все мамі і батькові, і вони мене підтримали, — додає Шоні. — Мама постійно дзвонить і запитує, чи не пішло що-небудь». Поки пішло небагато: з дня відкриття сайту юний містер Джеррі умудрився продати одну руку. Щоправда, другу руку зараз можна придбати всього за 1 фунт. За тією ж ціною, до речі, продається будь-який із 29 зубів.
Котячим хутром можна лікувати ревматизм
У деяких країнах Європейського союзу розводять котів та собак заради їхнього хутра. Передбачається, що щорічно в Європі продаються десятки, а можливо, і сотні тисяч шкурок цих тварин. За словами захисників тварин, у цьому питанні зараз потрібні дії національних урядів або Єврокомісії. У Європі, схоже, зараз дуже популярні котячі та собачі хутра. Стверджується, що ковдри з котів дуже кориснi при ревматизмі. А необроблені шкури собак, за словами захисників тварин, часто продаються як хутро екзотичних або навіть міфічних тварин. Після того, як у Сполучених Штатах було заборонено торгівлю шкурками котів та собак, вони стали більше продаватися на європейському ринку. Служба новин Бі-Бі-Сі отримала відеозапис, на якому якийсь бельгійський торговець показує ковдру, яка, за його словами, зроблена з котів, що спеціально розводяться на хутро в Бельгії. Крім того, за словами бельгійця, заради шкур виловлюються і бродячі коти й собаки. Це суперечить твердженням офіційних осіб Єврокомісії про те, що в межах Європейського союзу немає фермерських господарств, на яких розводять котів та собак. При цьому Єврокомісія заявляє, що вводити заборону на торгівлю цими шкурками — не у її компетенції, що це потрібно вирішувати національним урядам. І досі така заборона введена тільки в Італії.