Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / ПЛАНЕТА

31 травня, 2003 - 00:00

Аварія Як-42 не вплине на відносини з НАТО

Розслідування представниками НАТО обставин загибелі у Туреччині українського літака Як-42 спричинене бажанням відкинути версію участі фахівців Альянсу в огляді літака, вважає голова Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції Володимир Горбулін. Разом з тим сам цей факт ніяк не вплине на відносини України і НАТО, вважає він. «На наші відносини з НАТО це не може кинути тінь, оскільки Як-42 належав приватній компанії», — сказав В. Горбулін учора журналістам. Він висловив думку про те, що необхідність проведення такого розслідування була викликана бажанням Генерального секретаря НАТО Джорджа Робертсона розібратися в ситуації, бо інформація про те, що фахівці Альянсу нібито брали участь в огляді літака, «кидає тінь на НАТО як організацію, яка зараз бере на себе відповідальність в Афганістані». «Я думаю, що фахівці НАТО не брали участі в такому огляді. Критика на адресу НАТО некоректна», — підкреслив він. ЗМІ раніше повідомляли, що керівництво Альянсу проведе ретельне розслідування обставин цієї катастрофи. На борту літака Як-42 авіакомпанії «Українсько- Середземноморські авіалінії» (UMAir) знаходилися 62 іспанські миротворці та 13 членів екіпажу — 12 українців і білорус. Усі вони загинули.

У Британії можна придбати... зарин

Смертельно небезпечний газ зарин можна легко придбати у Великій Британії. Це підтвердив кореспондент Бі-Бі-Сі, який провів експеримент і, використовуючи кредитну карту і підроблені документи, зміг купити інгредієнти, необхідні для приготування цієї суміші. «Незважаючи на суворий та неухильний контроль за експортом та імпортом цих компонентів з боку уряду, немає жодних законів, які обмежують їх продаж всередині Великої Британії», — зазначає Бі-Бі-Сі. Кореспонденту радіостанції вдалося придбати таку кількість хімікатів, з якої можна було виробити вдвічі більше газу, ніж було використано в токійському метро під час атаки релігійної секти «Аум сінрике». За словами кореспондента, на придбання чотирьох компонентів йому знадобилося три тижні, а спосіб приготування газу йому вдалося знайти в Інтернеті. В Асоціації хімічної промисловості Великої Британії експеримент, проведений кореспондентом Бі Бі Сі, прокоментували так: «Цю проблему важко ввести врамки законів, оскільки велику кількість хімічних речовин на законних підставах використовують у промисловості, торгівлі або в домашньому господарстві».

Вашингтон зняв санкції з Сербії та Чорногорії

США офіційно зняли надзвичайний режим, який призвів до запровадження санкцій стосовно Сербії та Чорногорії. Цей крок зумовлений прогресом у проведенні політичних та економічних реформ у цій країні. Про це йдеться у декреті президента США Джорджа Буша, поширеному Білим домом. Однак політика США не зміниться стосовно колишнього президента Югославії Слободана Мілошевича, його наближених, а також тих, стосовно кого винесено обвинувачення Міжнародного трибуналу з колишньої Югославії. Крім того, режим санкцій діятиме й щодо тих, хто є загрозою миру на заході Балкан, у Македонії, сербському краї Косово, а також у Боснії та Герцеговині. США зняли санкції з Союзної республіки Югославії у 1995-му і в 2001 муроці, однак донині не зняли надзвичайний режим, відповідно до якого раніше ці санкції були введені.

Газета: 
Рубрика: