Свіжі тисячоліття
У галереї «Акварель» відбувається персональна виставка китайського художника (а також педагога і філолога) Ду Хон Вея. Втім, він уже давно і, мабуть, досить міцно зв’язав своє життя з Києвом. Закінчив Київський лінгвістичний університет, викладає на кафедрі східних мов у Міжнародному інституті лінгвістики і права. Неодноразово експонував у Києві свої роботи.
До традицій класичного китайського живопису Ду Хон Вей ставиться з великою повагою, але перетворювати їх на певну мертву догму явно не має наміру. Можливо, саме тому його мистецтво здається не стільки екзотичним, скільки простим і мудрим, ясним і свіжим. І, загалом, зовсім не важливо, що історію його сюжетів — вітер, птахи, весняні квіти — можна вимірювати вже у тисячоліттях. Ще «авангардніше» виглядають каліграфічні композиції, картини-надписи (які також мають свою багатовікову історію). Зрозуміло, цілковите їх розуміння передбачає досконале знання китайської мови — достоїнство, яким більшість глядачів навряд чи володіє. Але навіть у цьому випадку ніхто не може заборонити милуватися екзотичним жовтуватим папером і віртуозно виписаними ієрогліфами — особливо коли знаєш, що все це називається «Піснею про чай».
Мерилін Монро обікрали
Прес-служба Скотленд-Ярда повідомила про крадіжку одного з експонатів виставки «Мерилін Монро: життя легенди». Виставка відбувається в Канті-Холі, який знаходиться у центрі Лондона. Грабіжники, дочекавшись моменту, коли у залі зібралося багато відвідувачів, украли з вітрини золотий перстень, що належав голлівудській зірці. Цю витончену прикрасу, інкрустовану діамантами, було зроблено спеціально для Мерилін, — її виконано у вигляді букви «М», повідомляють Itogi.ru. Вартість пропажі майже 40 тисяч фунтів. Одного із підозрюваних одразу затримав співробітник служби безпеки недалеко від Канті-Холу. Другий поки знаходиться на волі.
Синтезатор зі смичком
Японська фотомодель продемонструвала скрипку XXI століття. Цей інструмент може зацікавити деяких діячів шоу-бізнесу. Він називається «Евіо» і підвладний навіть тим, хто ніколи не вчився у музичній школі. Скрипка не має жодної струни, зате обладнана спеціальним оптичним сенсором. Цей пристрій реагує на рухи смичка невмілого музиканта і примушує звучати мелодію, яка зберігається в пам’яті картриджа. Картридж містить вісім різних мелодій, але найближчим часом творець інструмента має намір довести цю кількість до двох десятків, повідомляють Itogi.ru. Тоді, можливо, найдосконаліша у світі шарманка зможе позмагатися у популярності з синтезаторами.