Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Коротко / УКРАЇНА

8 квітня, 2003 - 00:00

За невиплату зарплати — кримінальна справа

Прокуратура Бабушкінського району Дніпропетровська порушила кримінальну справу проти посадових осіб ВАТ «Дніпропрес» за ст. 175 ч. 1 Кримінального кодексу України — невиплата заробітної плати, інформує Інтерфакс-Україна. Як повідомили у прокуратурі Дніпропетровська, посадові особи «Дніпропресу» в період з 2001 по 2003 роки, маючи на розрахункових рахунках підприємства грошові кошти, не виплачували заробітну плату працівникам, унаслідок чого виникла заборгованість, що перевищує 5 млн. грн. Гроші спрямовували на закупівлю основних фондів, сировину й інші господарські потреби. У 2002 році обсяг реалізації «Дніпропресу» скоротився на 53,8%, а негативний фінансовий результат, тобто збитки перевищили 10 млн. грн. За цими фактами ведеться слідство.

Солодощі подорожчають

Українські кондитерські фабрики підвищують ціни на свою продукцію (в середньому на 3%) через різке подорожчання цін на сировину, зокрема муку і цукор. «Подорожчання триває», — стверджує представник ЗАТ «Укркондитер». На думку фахівців галузі, вимушене підвищення цін може позначитися на обсягах продажу кондитерських виробів унаслідок обмеженої купівельної спроможності українського споживача, повідомляє Інтерфакс-Україна. Ще в лютому борошномельні підприємства підвищили ціни на муку на 20% — до 1200 грн. за тонну. Ціни на муку зростали до початку квітня і в деяких регіонах досягли 1400 грн. за тонну (вищий гатунок).

У Дніпропетровську стартувала «гончаріада»

85-річний ювілей класика української літератури Олеся Гончара в Дніпропетровську відзначили урочистим відкриттям меморіальної дошки на скромному будиночку на вулиці Клубній, 25, де багато років проживає рідна сестра письменника Олександра Терентіївна Сова. Саме тут у перші повоєнні роки, навчаючись у Дніпропетровському університеті, колишній фронтовик О. Гончар почав сходження до вершин письменницької слави, створюючи перші розділи хрестоматійно-знаменитого роману «Прапороносці». «Цей будинок, — згадувала на відкритті меморіальної дошки сестра письменника, — ми з чоловіком побудували 1941 року, а за два роки в нього влучила німецька бомба. Відновили абияк, а по війні до нас приїхав Олесь, та так і залишився — не поїхав до Харкова, а доучувався в Дніпропетровському університеті. Ночами при карбідній лампі писав своїх «Прапороносців». За словами О. Сови, її брат і пізніше часто приїжджав у гості, щоб вдалині від столиці попрацювати в тиші над творами. Як запевняли на урочистій церемонії дніпропетровські письменники та дослідники творчості О. Гончара, в будиночку на Клубній з’явилися на світ деякі розділи знаменитих творів, зокрема «Тронка» й «Собор». Пошанувати пам’ять письменника-земляка вирішили також дніпропетровські депутати з Верховної Ради. Один із них, колишній заступник глави облдержадміністрації Анатолій Клименко підкреслив, що О. Гончар, всупереч існуючій думці, народився не на Полтавщині, а саме в Дніпропетровську, на вулиці Петрозаводській, про що є й відповідні офіційні документи. Користуючись нагодою, парламентарії тепло привітали з днем народження й сестру письменника, якій у ці дні виповнилося 89 років. Від депутатського корпусу на плечі їй накинули пухову хустку і в пам’ять про ювілей брата, за українським звичаєм, посадили в садибі грушу. Відкриття меморіальної дошки на вулиці Клубній, як повідомив заступник міського голови Дніпропетровська Павло Куделя, далеко не єдиний захід на честь 85 річного ювілею О. Гончара. Протягом квітня в театрах і Літературному музеї міста пройде серія вечорів пам’яті письменника. У Гірничій академії відкриється Центр української культури та мови, названий його ім’ям. Завершиться дніпропетровська «гончаріада» Всеукраїнською науковою конференцією в Дніпропетровському національному університеті, а на одному з найстаріших корпусів вузу, розташованому на головному проспекті міста, з’явиться барельєф знаменитого випускника, повідомляє Вадим РИЖКОВ, «День».

Угорський наркокур’єр потрапив під український суд

У Виноградівському районному суді на Закарпатті завершилося слухання в справі громадянина Угорщини Яноша Нагела. Вирок — 10 років за спробу ввезти в Україну 14 кілограмів опію на загальну суму понад 300 тисяч доларів США. Угорський наркокур’єр був затриманий ще у вересні минулого року. Митники на КПП знайшли в тайнику його автомобіля поліетиленові пакети з густою речовиною. Про них не було заявлено при усному опитуванні, експертиза встановила, що це опій. Проти громадянина Угорщини порушили кримінальну справу, яка й завершилася зараз, повідомляє Василь ЗУБАЧ, Ужгород .

Фатальна екскурсія


Минулої неділі один із відвідувачів музею Великої Вітчизняної війни у Києві загинув, випавши з оглядового майданчика, розташованого на щиті монумента «Батьківщини-Матері». Як повідомили «Дню» у Центрі громадських зв’язків ГУ МВС України у Києві, на 16.15 вчорашнього дня особу загиблого не було встановлено. Відомо тільки, що йому було 20-25 років, і, зі слів екскурсовода, спочатку він поводився підозріло — юнак одразу ж після підйому на оглядовий майданчик спробував перелізти через півтораметрову огорожу. На зауваження екскурсовода він відповів, що хотів краще роздивитися краєвид. Проте коли екскурсовод з іншим відвідувачем відійшли до протилежного кінця майданчика, юнак знову переліз через огорожу, після чого впав униз із більш ніж 90-метрової висоти на підніжжя монумента. Версію екскурсовода перевіряє слідство, повідомляє Володимир ДЕНИСЕНКО, «День» .



Газета: 
Рубрика: