Сьогодні «День» представляє нову рубрику, яку ми плануємо зробити традиційною щосуботи. «ЩО ДОБРОГО І ЩО ПОГАНОГО СТАЛОСЯ МИНУЛОГО ТИЖНЯ?» — ось запитання, яке ми вирішили ставити нашим авторитетним експертам. Як точно зазначив американський бізнесмен Гарві Маккей, «дрібниці не відіграють вирішальної ролі. Вони відіграють усе». Окреме спасибі — за ідею — Брюсу Уїллісу (фільм «Історія про нас»). У героя фільму наприкінці дня зазвичай запитували: що доброго, що поганого?
Юрій РИБЧИНСЬКИЙ, поет, народний артист України:
— Все добре пов’язане з творчістю. Наприклад, протягом останнього тижня я працював над мюзиклом, присвяченим видатній французькій співачці Едіт Піаф; брав участь у концерті Алли Кудлай, для якої написав багато нових пісень, які прозвучали на цьому концерті. Та й життя саме собою — велика радість, особливо, коли ти запитаний. А погане? Застудився і «температурю» вже майже цілий тиждень. Природно, що більше за все засмучує війна в Іраку. Хоча Ірак і далеко, але все одно хочеться, щоб на планеті було ясно й тепло і щоб люди не гинули. Минулого року я написав пісню «Ми з тобою, Америко!», а цього року хочеться написати «Поверніть статую Свободи!» (як відомо, її свого часу подарували американцям французи).
Віктор ПОНЕДІЛКО , член Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення:
— Дуже добре, можна сказати, чудово — «пройшов» звіт Національної ради за 2002 рік у Комітеті Верховної Ради з питань свободи слова та інформації. Не те щоб «на ура» пройшов, але обстановка була сприятливою і настрій комітету — доброзичливим.
Погано — починається війна законів, які стосуються інформаційного простору. Особливо це стосується Закону «Про телебачення і радіомовлення» та супутніх. На мій погляд, спостерігається спроба через посилення адміністративних засад (у Законі «Про радiочастотний ресурс», у Законі «Про зв’язок») власне скоротити демократичні тенденції в ЗМІ, передусім — на телебаченні.
Володимир ФЕСЕНКО , політолог:
— Найголовніша «добра подія» тижня — нарешті настає весна. Дмухнуло теплом і весняним вітерцем. Природа прокидається, а заодно підноситься й настрій. Ще одна позитивна подія минулого тижня, щоправда, вона сталася минулої суботи, — наша футбольна збірна зіграла внічию з сильною іспанською збірною. Є ще порох у порохівницях у наших футболістів. І успіх від них не відвернувся. Добре й те, що минулого тижня Україну оминули катастрофи, аварії та інші недобрі події, пов’язані з масовими людськими жертвами. А то ж до всілякого роду інцидентів уже починаєш звикати. Вони стають сумною нормою. Ну а весь негатив зараз сконцентровано на Іраку. Мало хто симпатизує Саддаму, але гинуть мирні люди, і це жахливо. Що ж стосується української політики, то вона в мене особливих емоцій не викликає. І це добре саме собою.