А друга новина — начебто і не новина навіть. Так, даність — на простори вітчизни вкотре прийшла пора року, яка за календарем мала настати 27 днів тому. Характерні прикмети — капіж, струмки, радісні горобці і нарешті тепле сонце. Проте факт у наявності: співгромадяни, які проміняли «перетравлювання» чергових воєнних повідомлень на прогулянку оживаючим містом, упевнено вступають у фазу оптимізму, адже навіть наука визнає, що погода і душевна рівновага — поняття взаємопов’язані. А отже, нехай поганих новин буде менше, вирішила наша газета і відправила фотокореспондента «знімати весну». До речі, одне районне видання запитало жителів міста: яка з трьох подій: прихід весни, війна в Затоці чи майбутні городні роботи — мають для них найбільше значення. І переважна більшість віддала свій голос усе ж таки на користь весни. У спробі з’ясувати, чому ця пора року має стільки шанувальників, було терміново опитано всіх друзів, знайомих і колег. Думок багато, але головне — бажання радіти всім і вся, а також невідомо звідки виникле «все мені вдасться». Втім, весна має і свої недоліки.
Мешканців 272 житлових будинків декількох областей України (Миколаївської, Дніпропетровської, Хмельницької, Вінницької та Волинської) прихід весни явно не потішив — у перших двох областях через весняні паводки 108 осіб навіть довелося тимчасово відселити. На семи річках у потерпілих від стихії регіонах спостерігається значне перевищення небезпечної позначки. Місто Вознесенськ Миколаївської області і поготів стало ідеальним місцем для постановки «Діда Мазая і зайців» — пересуватися вулицями можна лише на човнах. Тут, як повідомляє Укрінформ, позавчора затопило 240 будинків, а харчі, воду й медикаменти відрізаним від цивілізації «венеціанцям» доводиться доставляти військовим.
У профільного міністерства ситуація під контролем: з метою оперативного реагування на можливі наслідки складних погодних умов у областях створено оперативні групи територіальних управлінь МінНС, у самому міністерстві — міжвідомчий штаб. Аварійно-рятувальні загони МінНС разом із бригадами місцевих комунальників відкачують воду з підвалів, розчищають водопропускні отвори, канави і труби.
Закарпаття в зведенні МінНС наразі, на щастя, немає. Нагадаємо, що ще на початку року міністр екології та природних ресурсів Василь Шевчук зазначав у інтерв’ю нашій газеті: виходячи з результатів космічних зйомок, загрози повені не було. Якщо, звичайно, різко не випаде дуже велика кількість опадів. Але на цей випадок ставляться спеціальні станції, які в автоматичному режимі попереджають про підняття рівня річок з тим, щоб за декілька діб повідомити населення.