Певне, читачам буде цікаво більш детально ознайомитися ще з деякими відповідями Президента України Леоніда Кучми на запитання, які в ході його позавчорашньої прес-конференції поставили журналісти. Говорячи про своє ставлення до ситуації навколо Іраку та до перспективи воєнних дій в цій країні, Президент сказав, що він поділяє стурбованість світової спільноти щодо можливості, «що в Іраку є ядерна зброя і хімічна зброя, і бактеріологічна...». Він вважає, що поряд з тим, що Україна підтримує антитерористичну акцію і навіть безпосередньо брала в ній участь, треба використати всі можливості вирішити проблему мирним шляхом, оскільки наслідки цієї війни і для світу, і для Іраку можуть бути жахливі. Разом з тим, зауважив Л. Кучма, «якщо є загроза, то на загрозу адекватна повинна бути і реакція. І світова спільнота, і Україна не будуть збоку цих процесів».
Характеризуючи відносини України зі Сполученими Штатами, Президент констатував, що «вони не покращилися», але вважає, що відповідальність за це повинні нести «не Україна, і не Президент особисто».
Відповідаючи на запитання щодо формату майбутнього газового консорціуму Україна — Росія — Німеччина, глава держави повідомив: «Те, що три країни візьмуть участь у створенні консорціуму, — вирішений факт і обговоренню не підлягає». Хоча над створенням конфігурації утворення ще працює уряд. Фактом назвав Президент і те, що до участі в консорціумі будуть запрошені Франція і Італія, які є одними з головних споживачів газу. Він також сказав, що «Україна не переносила і не давала ніяких нових термінів щодо зустрічі на рівні трьох» держав. Президент наголосив, що в питанні створення консорціуму «йдеться не про приватизацію».
Л. Кучма також детально зупинився на характеристиці українсько-російського морського кордону. За його словами, з цього питання «залишилась одна важлива розбіжність: Росія пропонує провести кордон по дну, а ми — по поверхні Азовського моря». Президент запевнив, що це питання буде вирішене так, як вимагають національні інтереси України, тому що від того, як буде проведено кордон, залежатимуть можливості судноплавства, риболовлі, використання морських запасів нафти та газу. В зв’язку з цим Л. Кучма нагадав, що під час погодження сухопутного кордону було більш нiж три з половиною тисячi проблемних точок і з української, і з російської сторони (наприклад, коли село ділилося навпіл). «Я вважаю, що ми дуже цивілізовано розв’язали цю проблему, і в нас сьогодні є топографічні карти, де чітко видно кордон між Україною і Російською Федерацією» .