Україна і Білорусь майже домовилися про кордони
Білорусь і Україна «вже підійшли до ратифікації всеохоплюючого договору про кордони». Про це, як передає РІА «Новости» , повідомив на прес-конференції у Мінську президент Білорусі Олександр Лукашенко. З його слів, у Білорусі й України «залишилося лише кілька неврегульованих питань стосовно боргових зобов’язань, які розглядаються у пакетній угоді». «Тільки ці нюанси і гальмують ратифікацію», — сказав Лукашенко.
Гавел попрощався
Колишній президент Чехії Вацлав Гавел закінчив своє перебування на посту лідера країни телезверненням до народу. Зі слів Гавела, у 1989 році, коли він прийшов до влади після «оксамитової революції», що поклала край правлінню комуністів, він не сподівався провести у президентському кріслі більше кількох місяців. За цей час, як сказав політик, що йде у відставку, в чеському суспільстві сталися серйозні зміни. Вацлав Гавел жалкує, що парламент Чехії так і не обрав нового лідера країни, проте закликав не драматизувати ситуацію. Як зазначає Бі-Бі-Сі , звернення президента, термін якого закінчився, до народу було дуже емоційним і глибоко особистiстним. Гавел оповів не тільки про те, що відчував 1989 року, коли посiв пост лідера держави, але й поділився горем, яке зазнав 1996 року після смерті своєї дружини Ольги. Зі слів Гавела, жителі Чехії виявили дивовижне терпіння, і саме це допомогло країні мирно пройти через епоху реформ. Коли Гавел тільки прийшов на пост президента, Чехія входила до Варшавського договору. Нині ця країна — член НАТО і готується до вступу до ЄС. Парламент Чехії поки що не зміг визначити ім’я наступника Вацлава Гавела. Згідно з конституцією, повноваження президента на час виборів переходять до прем’єр-міністра і спікера нижньої палати парламенту. У своєму телезверненні до нації Гавел сказав: «Про це можна пожалкувати, але це не катастрофа».
ООН закликає Тбілісі визначитися
Рада Безпеки ООН надала Грузії 15 днів для прийняття рішення про продовження мандата Колективних сил СНД з підтримки миру в зоні абхазько-грузинського конфлікту. Як повідомили РІА «Новости» у МЗС Росії, зважаючи на те, що грузинське керівництво поки не дало згоди на продовження мандата Колективних сил з підтримки миру СНД, Рада Безпеки ухвалила рішення про додатковий розгляд питання про мандат Місії ООН зі спостереження у Грузії, якщо до 15 лютого Грузія не ухвалить рішення про присутність миротворчих сил СНД. Минулого четверга РБ ООН одноголосно прийняла нову резолюцію 1462 у зв’язку з грузино-абхазьким урегулюванням, згідно з якою, зокрема, мандат Місії ООН зі спостереження в Грузії продовжено до 31 липня 2003 року.
Шредер програв місцеві вибори
Партія німецького канцлера зазнала нищівної поразки на виборах у двох основних землях — Гессен та Нижня Саксонія, рідній землі Герхарда Шредера. Спостерігачі вважають ці вибори найважливішим іспитом для федерального уряду, що працює всього чотири місяці. У Нижній Саксонії соціал-демократи поступилися християнським демократам, які отримали 46% голосів; у Гессені успіх консерваторів був ще переконливiшим — 50%. Бі-Бі-Сі зазначає, що, незважаючи на активну антивоєнну кампанію, Шредеру не вдалося достукатися до сердець виборців, яких турбують підвищення податків і зростання безробіття, як і загальний стан економіки країни. Виборчим правом у двох землях користуються загалом близько 10 мільйонів чоловік. Опускаючи свій бюлетень на одній із дільниць Нижньої Саксонії, Шредер відмовився відповідати на запитання щодо популярності своєї партії. «Це не вибори до бундестагу», — відповів він журналістам. Проте втрати соціал-демократів у двох регіонах можуть обернутися перемогою в національному масштабі. Річ у тiм, пояснюють аналітики, що саме консерватори здатні допомогти канцлеру провести довгоочікувані економічні реформи. Уряд Шредера втрачає любов народу швидше, ніж будь-який інший німецький уряд після Другої світової війни. Незважаючи на популярність антивоєнної позиції канцлера, яка дозволила Шредеру переобратися минулого року, посилення економічних проблем Німеччини неабияко псує загальну картину.
Ірак: США сфабрикують докази
Представник іракського уряду, який координує співпрацю з інспекторами ООН, заявив, що Багдад упевнений: Вашингтон спробує сфабрикувати докази наявності у Іраку зброї масового знищення. В інтерв’ю Бі-Бі-Сі генерал Хозам Мохаммед Амін заявив, що, на його думку, в середу держсекретар США Колін Пауелл представить Раді Безпеки ООН сфабриковані фотографії і заявить, що ці знімки зроблено з космосу або з літаків-розвідників. Представники США тим часом стверджують, що документи, які Пауелл представить в ООН, практично сенсаційні. За даними журналу «Ньюсуїк», оприлюднять аудіозаписи переговорів представників Багдада, які обговорюють, як краще сховати від ООН зброю масового знищення та хваляться успіхом цієї справи. Прийняті 1991 року резолюції ООН забороняють Іраку мати хімічну, біологічну або ядерну зброю. Представники США та Великої Британії стверджують, що якщо таку зброю виявлять на території Іраку, то вже найближчими тижнями може розпочатися війна. Генерал Амін уже заявив, що промова, яку Колін Пауелл повинен вимовити в Раді Безпеки ООН, — не більше ніж «політична гра». Він також спростував повідомлення газет про те, що Ірак має у своєму розпорядженні мобільні лабораторії з виробництва біологічної зброї.