На Старий Новий рік галаслива й весела компанія ряджених зустрічала гостей у холі Національного академічного драматичного театру ім. І. Франка, вимагаючи заспівати, станцювати або грошовий викуп дати, інакше в зал не потрапиш. Так незвичайно розпочали своє привітання третьокурсники Київського театрального інституту ім. Карпенка-Карого (клас Олега Шаварського).
Виконанням «Щедрого вечора» вітали франківців їхні юні колеги з Київської театральної академії. А потім почався справжній вертеп з колядками й примовками підопічних Шаварського. Музичний номер на... пляшках, сальто-мортале кози-дерези, дует чортiв, пісні й танці ряджених. Засівали горохом, зривали хлопавки. Не обійшлися і без ворожень. Циганка пропонувала глядачам витягувати фанти з побажаннями. Один з них давав пораду: «Читайте Шекспіра — знайдете відповіді на всі питання».
Перед виступом студентів- сценаристів їхній педагог Богдан Жолдак зауважив, що хоча в українському законодавстві немає професій письменника й драматурга, але молоду поросль все ж вирощують у стінах Театрального інституту ім. Карпенка-Карого, навчаючи кіносценаристів писати п’єси. З деякими зразками слухачів ознайомили їхні автори. Всі дуже старалися, й були дійсно цікаві твори, але читали молоді драматурги так монотонно, що половина залу почала дрімати, а деякі глядачі навшпиньки покидали зал не прощаючись, і у фіналі ряди публіки дуже поріділи. Тому в майбутньому, можливо, організаторам майстерні варто залучати до читання п’єс професійних акторів. Від цього виграють і твори молодих драматургів, і слухачі, і члени журі, які гідно зможуть оцінити твори. Проте, загалом, господарі та гості залишилися задоволені один одним.
Для франківців січень багатий на події. Крім традиційних новорічно-різдвяних турбот з ялинками та дитячими виставами вони на Водохреще відсвяткують річницю відкриття Театру у фойє. Можуть похвалитися, що їхня маленька сцена стала плацдармом для цікавих робіт і експериментів. Вони стартували «Увертюрою до побачення», поставленою режисером Андрієм Приходьком за драмою Івана Франка «Сойчине крило», в якій блискуче грали Остап Ступка й Наталя Корпан. Дуже цікавим вийшов спектакль «Батько» Стріндберга, в якому тонко розкрили психологізм п’єси й непрості стосунки головних героїв Петро Панчук і Вікторія Спесивцева. А режисера Андрія Білозуба після вдалого дебюту на франківській сцені запросили в штат. За рік глядачі побачили п’ять прем’єр.
У залі Театру у фойє (щопонеділка) проходили читання сучасних п’єс. Українські драматурги мали шанс ознайомити всіх бажаючих зі своїми творами. Загалом «засвітилося» 22 автори. Журі відзначило п’ятьох, і днями їхні твори видадуть у збірці, а в березні відбудеться прем’єра одного з переможців — п’єси Олександра Денисенка «Оксана». Її поставить Олександр Білозуб. Почин припав до смаку, і цього року його не лише продовжать, а й розширять драматичну майстерню, назвавши її «Проба», де є можливість заявити про себе вже не тільки драматургам, а й молодим акторам і режисерам.
28 січня у франківців буде ще один привід підняти чарочку й приймати подарунки: у них «день варення» — уславленому колективу виповниться 83 роки. Вік поважний, але, судячи з величезних планів, вони знайшли свій засіб Макропулоса й старіти не збираються.