Насправді, зрозуміло, що я так не думаю. Навпаки — поважаю всі згадані нижче нації та їхнiх гідних історичних лідерів. Але в порядку дискусії, що точиться в газеті «День» про чеченський конфлікт, спробую відповісти на матеріал пана Олексія Сазонова , радника-посланника Посольства Російської Федерації в Україні ( «День» за 12 грудня ц. р. ) в тому ракурсі, в якому пише не тільки пан радник-посланник, але й найвидатнiші політики сучасного світу про проблему тероризму.
...Генерал на службі Його Величності зраджує Королеві та Присязі, перейшовши на бік змовників-терористів. Він очолює армію самопроголошеної республіки. На його боці воюють загони бойовиків-ополченців (мінітменів), які здійснюють блискавичні бандитські напади на королівські війська і миттєво ховаються серед цивільних осіб. Також на боці очолюваних генералом бунтівників, окрім численних іноземців-добровольців (див. Костюшка та інші), діє флот і експедиційний корпус генерала де Лафаєта, який репрезентує іноземну державу — основного за тих часів противника законного короля тринадцяти бунтівних провінцій. Після перемоги заколоту генерал стає довічним керівником самопроголошеної держави...
Підказка для тих, хто не знає: портрет генерала можна знайти на зелененькій банкноті вартістю в одну умовну одиницю.
... Один із князів великої імперії, не маючи на те законних прав, присвячує своє життя захопленню престолу. Після декількох невдалих спроб йому все ж вдається захопити імперський престол, але ненадовго — столична аристократія незабаром отруїла узурпатора. 1147 року як базу для військ бунтівників і продовження громадянської війни ним було засновано на глухих околицях імперії містечко- фортецю. Бунтівного нащадка Великих князів Київських звали... Юрієм Долгоруким. А база князя-терориста звалася якось на «М». Чи не Москва?
І так далі. Можна пригадати, як мужики-горці, які запишалися, відмовилися визнавати владу свого законного кайзера, знищили обмежений контингент імперських інтернаціоналістів і створили небачену на ті часи самоврядну, як там її... демократичну? — державу. Декілька сторіч вона спеціалізувалася на експорті першокласних солдатів- найманців. Нинi ця держава більше відома завдяки чудовому сирові та шоколаду, і ще більше — завдяки наднадійним банкам і дзигарям...
Ще один бунтівний принц, такий собi Віллем (Вiльгельм), нащадок давнього імперського роду Оранських, збирає військо, яке складається знов-таки з німецьких, швейцарських, шотландських та інших найманців, експедиційного корпусу найлютіших ворогів свого сюзерена — англійців, а в основному — ополчення бойовиків-терористів, які самі себе відверто називали голодранцями. Гезами їхньою мовою. Зачистки федералів, вибачайте, герцога Альби — законного намісника бунтівних провінцій — пролили багато крові, але результатів не дали. Отже, після кривавої війни імперія втрачає свої провінції, відомі як Нижні землі. На їхньому місці виникає, знову ж таки, демократична держава, що й зберегла назву Нижніх земель. Тобто — Нідерланди.
Хрестоматійні приклади, чи не так? Ми ж усе це в школі вивчали! То може відновимо історичну справедливість, керуючись принципами нинішньої боротьби з тероризмом — у Чечні, в Палестині, в Косово? Пропоную почати з відновлення законної влади в бунтівних британських провінціях Північної Америки і в самопроголошеному князівстві, як то воно називалося... Московське, здається?