На засіданні Генеральної ради Світової організації торгівлі в Женеві у вівторок країни-члени СОТ розглянули доповідь робочої групи з питань приєднання до організації Вірменської республіки. У результаті Вірменія отримала офіційну згоду на вступ до організації. За заявою генерального директора організації Панічпакді Суначая, це стимулює «широкий процес демократизації, економічної лібералізації та реформ», що набирає обертів у країні.
Переговори про вступ Вірменії могли б слугувати гарним прикладом для інших держав. Їх розпочали ще в 1996, але минулого року призупинили — на думку учасників СОТ, ринкові реформи у Вірменії почали різко гальмуватися. Але в останні кілька місяців парламент країни повністю змінив ситуацію, прийнявши ряд законів, що відкриває доступ товарів країн СОТ на ринки Вiрменiї. Це, за заявою представників СОТ та ЄС, і підштовхнуло організацію до прийняття Вірменії, «забезпечивши партнерам упевненість у тому, що законодавча база в галузі економіки відповідає можливостям держави». Для остаточного вступу вірменському парламенту необхідно лише ратифікувати документ про приєднання і через місяць — майже напевно, у січні наступного року, країна стане повноправним членом СОТ.
На урочистій церемонії підписання протоколу про вступ вірменську делегацію очолював прем’єр-міністр країни Андраник Маргарян.
Нині до СОТ входять 144 учасника і ще 25 країн ведуть активні переговори про вступ. Серед них — багато держав СНД, у тому числі й Україна. Поки що з країн колишнього СРСР членство в організації мають Киргизія, Грузія, Молдова, Естонія, Латвія та Литва.