Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Сороса звинувачують у махінаціях

9 листопада, 2002 - 00:00

Американський мільярдер і філантроп Джордж Сорос постав у четвер перед паризьким судом разом із ще двома підозрюваними у справі 14-річної давнини. Ім’я відомого фінансиста спливло при розслідуванні одного з найгучніших банківських скандалів Франції.

Разом із Соросом у справі проходять ще троє осіб — колишній радник міністра фінансів Франції Жан-Шарль Наурі, банкір Жан-П’єро Пейро і ліванський бізнесмен Самір Трабульсі. Їх звинувачують у тому, що вони заробили близько 11 мільйонів доларів на продажу акцій банку «Сосьєте Женераль» ще до того, як новина про підготовку перекупки цього банку стала надбанням гласності. У прокуратури пішло 14 років на збір документів до суду. 72-річний Сорос — один із 11 осіб, які проходили за цією справою. Проте зараз слідство зупинилося тільки на чотирьох персонах (двоє вже померли, деякі вже відбули покарання). Проте навіть цього разу перед судом постала не вся «четвірка» підозрюваних. Панові Пейро, який має 88-річний вік, дозволили не з’явитися на судове слухання через важкий стан здоров’я.

Усі підозрювані категорично відкидають звинувачення у свій бік. Сорос висловив сподівання, що суд «доведе мою випадкову причетність до справи». «Я дуже багато сьогодні дізнався про «Сосьєте Женераль», про що раніше й гадки не мав, і я впевнений, що з мене буде знято вину». Адвокати підозрюваних будували свій захист в основному на тому, що пройшло дуже багато часу, відколи стався інцидент, а тому справу необхідно закрити. Прокуратура на це відповіла, що в цьому немає жодної вини французького правосуддя, оскільки роки на розслідування пішли тільки через небажання співпрацювати слідчих із інших країн. Приміром, щоб отримати інформацію від швейцарської сторони, проминув не один рік.

Статки Джорджа Сороса донедавна оцінювалися в три мільярди доларів. Сам він уродженець Угорщини, але після навчання в Лондоні та кількох успішних банківських оборудок йому вдалося перебратися до Сполучених Штатів і отримати американське громадянство. В останні роки Сорос присвятив багато енергії благодійності, особливо в країнах Східної Європи та колишнього СРСР.

Сергій СОЛОДКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: